Inhoud Kolofon Van de redaktie Van de redaktie Voedsel uit afval? door Lidwien Willemse en Jacques Roumen 3 De vergeten natuur van de Wester- schelde door Thijs Kramer 5 Berichten 7 Loop mee voor een schone Schel de! door Karen Fortuin 8 Asbest door Ronald Lutz Rinus Antonisse door Thijs Kramer 10 11 De grote schoonmaak van de Zeeuwse waterbodems door Tjeu van Mierlo 12 Berichten 14 Slaapplaatsen voor vogels door Henk Castelijns 15 6e jaargang nummer 5, december 1989. Wantij is een uitgave van de Vereniging Zeeuwse Milieufederatie. Wantij verschijnt vijf maal per jaar en wordt gratis verstuurd aan leden. Losse nummers kosten 2,50. Redaktie: Redaktie-sekretariaat: Vormgeving: Drukker: Ledenvergadering door Karen Fortuin 17 Agenda 18 Jeugdrubriek 19 Kompostering: een belangrijke bij drage aan de oplossing van het afvalprobleem Hans Bannink Karen Fortuin Albert Groenendijk José Lemmen Ronald Lutz Kees Schagen Anneke Tom Postbus 334, 4460 AS Goes tel. 01100-28259 Kopij-inleveren voor Wantij jrg. 7, nummer 18 januari 1990. Bijdragen kunnen in overleg met het redaktiesekretariaat worden inge diend. Auteurs zijn verantwoordelijk voor de inhoud van hun artikel. Plaatsing in dit blad hoeft niet te betekenen, dat de vermelde menin gen het inzicht van de redaktie weergeven. Kristiaan Daled GVN, Oostburg Zoeteweij, Yerseke. ISSN-nummer: 0168-8537. "Staten geven meer geld voor milieu", dat was enkele weken geleden een grote kop in de krant. Voor meer milieupersoneel bij de provincie komt 250.000 gulden beschikbaar en in het milieufonds wordt in 1990 een half miljoen gulden gestopt. Een goede zaak natuurlijk, maar helaas zat er voor de ZMF geen strukturele finan ciering bij. En dat terwijl de ZMF juist dé organisatie is, die het milieu in Zeeland behartigt. Meer aandacht voor milieu in de samenleving en in het beleid betekent automatisch meer vragen richting ZMF. De ZMF heeft veel plannen, maar kan lang niet alles uitvoeren. Het personeel werkt struk- tureel over, we leunen op talloze vrij willigers, maar dit is op de lange duur geen goede oplossing. Dat de provin cie dat niet ziet en een financiële rem op de aktiviteiten van de ZMF zet, is schrijnend. Toch zullen we ook vol gendjaar onze schouders er weer onder zetten en opnieuw zo goed mogelijk de natuur en het milieu in Zeeland behartigen. Op deze plaats wil ik Sabine Verburg hartelijk danken voor haar bijdrage aan de totstandkoming van Wantij. Zij heeft afscheid genomen van de redak tie, maar nog niet van de ZMF. Als voorzitster zal zij nog vaak van zich laten horen. Zou u Sabine willen opvolgen in de redaktie. neem dan kontakt op met het redaktiesekretariaat. Wij verwelko men u graag als nieuw lid. Prettige feestdagen en een goed 1990. De redaktie.

Wantij | 1989 | | pagina 2