Kolofon Van de redaktie Gifvrije gemeenten in Zeeland door Peter Seip en Lidwien Willemse 3 Het Zeeuws Boerenbroodprojekt door Karen Fortuin 5 Berichten 7 In de vaart der volkeren door Marcel Rekers 8 "Max Havelaar", mens en milieu vriendelijke koffie door Maria Hameiijnck 10 Slakken door Hans Bannink 11 Berichten 13 Toekomst voor het Rammegors door Piet van der Reest 14 Milieuwerkgroepen in de regio door Karen Fortuin 16 Index 1989 17 Agenda 18 7e jaargang nummer 1, maart 1990. Wantij is een uitgave van de Vereniging Zeeuwse Milieufederatie. Wantij verschijnt vier maal per jaar en wordt gratis verstuurd aan leden. Losse nummers kosten 2,50. Redaktie: Redaktie-sekretariaat: Vormgeving: Drukker: Van de redaktie Ekologisch groenbeheer in de Zeeuwse gemeenten Akkerbouwers aan de slag met het milieu Ossendrechtse polders in gevaar Hans Bannink Karen Fortuin Albert Groenendijk José Lemmen Ronald Lutz Kees Schagen Anneke Tom Postbus 334, 4460 AS Goes tel. 01100-28259 Kopij-inlevering voor Wantij jrg 7, nummer 2: 23 april 1990. Bijdragen kunnen in overleg met het redaktie-sekretariaat worden inge diend. Auteurs zijn verantwoordelijk voor de inhoud van hun artikel. Plaatsing in dit blad hoeft niet te betekenen, dat de vermelde meningen het inzicht van de redaktie weergeven. Kristiaan Daled B.N.O., Oostburg. Zoeteweij, Yerseke. ISSN-nummer: 0168-8537. De provincie Zeeland laat al geruime tijd geluiden horen over een schoon en open Zeeland. Het beleid voor de toekomst is daar althans op gericht. We kunnen dat lezen in de provinciale notitie 'Zeeland aan zet'. Een bestuurslid van de ZMF opperde laatst dat we daar beter 'Zeeland van A tot Z' van kunnen maken. Afval, Aantasting, Aromatische koolwater stoffen,... Nu willen we niet altijd kommer en kwel preken, maar er moet toch nog heel wat gebeuren willen we het hier schoon houden tussen het Ant werpse en Rotterdamse industriege bied met grote vervuilers. We zullen als milieubeweging met een eigen positieve visie moeten komen over hoe het dan wel moet. U bent van har te uitgenodigd om daar aan mee te werken tijdens de diskussie op de vol gende ledenvergadering. Wij zorgen voor een interessant forum en hope lijk een enthousiaste diskussie. Meer hierover in de berichtenrubriek. Er staat nog meer te gebeuren waarbij u van de partij kunt zijn. In april organiseert de ZMF een sympo sium ekologisch groenbeheer voor de Zeeuwse gemeenten en leden en aan gesloten organisaties van de ZMF. En vergeet vooral niet om in de paas vakantie aan te sluiten bij de lopers voor een schone Schelde. We hebben uw hulp hard nodig. De redaktie.

Wantij | 1990 | | pagina 2