Van de redaktie 2 Laat de WOV maar varen door Thijs Kramer 3 Rampenplan Kerncentrale Borssele deugt niet door Hans Bannink 5 Duurzame ontwikkeling door Karen Fortuin en Ronald Lutz 8 Zeeland aan zet door Tjeu van Mierlo 10 Berichten 12 Ongedierte bestrijding door Ronald Lutz 13 Scheldeloop door Peter Verdurmen 14 Schelde ekologisch rampgebied door José Lemmen 16 Rekreatie en milieu in Zeeland door Thijs Kramer 18 Berichten 20 Symposium ekologisch groenbeheer door José Lemmen 21 Agenda 22 Kontrast 23 Recensies 24 een nostalgische blik achterom 7e jaargang nummer 2, juni, 1990. Wantij is een uitgave van de Vereniging Zeeuwse Milieufederatie. Wantij verschijnt vier maal per jaar en wordt gratis verstuurd aan leden. Losse nummers kosten 2,50. Redaktie: Hans Bannink Karen Fortuin Albert Groenendijk José Lemmen Ronald Lutz Kees Schagen Redaktie-sekretariaat: Postbus 334, 4460 AS Goes tel. 01100-28259/31042 Kopij-inlevering voor Wantij jrg 7, nummer 3: 6 aug. 1990. Bijdragen kunnen in overleg met het redaktie-sekretariaat worden inge diend. Auteurs zijn verantwoordelijk voor de inhoud van hun artikel. Plaatsing in dit blad hoeft niet te betekenen, dat de vermelde meningen het inzicht van de redaktie weergeven. Vormgeving: Kristiaan Daled GVN, Oostburg. Zetwerk: Assist, Goes Drukker: Zoeteweij, Yerseke. ISSN-nummer: 0168-8537. Wellicht is het opgevallen, Wantij is deze keer dikker. We leveren u twee extra pagina's kijk-genot over de Scheldeloop. Een aktie die een publi citair sukses is geworden en een sti mulans was voor veel lokale natuur- en milieuorganisaties langs de Schel de. Er is nog meer terug te blikken. In april organiseerde we een symposium over ekologisch groenbeheer. Meer hierover in de rubriek ZMF-aktivitei- ten. En dan de toekomst? Een duurzame graag! Het begrip duurzaamheid duikt tegenwoordig overal op. Tus sen de regels door blijkt niet iedereen het over dezelfde duurzaamheid te hebben. Gedeputeerde Staten van Zeeland menen, aldus de beleidsvisie "Zeeland aan zet", dat duurzaamheid zijn basis vindt in groei. Ook een plan als de WOV past abso luut niet in het begrip duurzaamheid. We stevenen in Zeeland af op miljoe nen extra autokilometers per jaar en een aantasting van waardevolle na tuur. Graag zou de ZMF wat meer inhoud geven aan de Zeeuwse duurzaamheid. Het in de maak zijnde Provinciaal Mi lieubeleidsplan leek kansen te bieden. Vroegtijdig werden we gevraagd om zitting te nemen in de beleidsplan- ninggroep. Helaas is er wat misge gaan. Na een jaar van onduidelijkheid omtrent het overleg, werden afgelo pen maand na aandringen haastig en kele stukken toegezonden. Meer hierover in de rubriek berichten. De redaktie bedankt Anneke Tom voor haar werkzaamheden in de Wantij-redaktie. Anneke beëindigt haar redaktiewerk maar heeft te ken nen gegeven wel zo nu en dan voor Wantij te willen blijven schrijven. De redaktie

Wantij | 1990 | | pagina 2