Kolofon nrioiin III IVV1W Van de redaktie 2 Zeeland - Wetland door Thijs Kramer 3 Afvaikompostering in Zeeland door Hans Bannink en José Lemmen 5 Regionale natuur- en milieuedukatieve centra in Zeeland door Karen Fortuin 6 Berichten 8 Jagers vallen over eksters door Thijs Kramer 9 Prettige feestdagen door Ton Besselink 10 IVN-kursus "Natuur- en milieuedukatief medewerker" door Petra Sloof en José Lemmen 11 De samenwerking van de Zeeuwse gemeenten op milieugebied door Tom Matze 12 Het gebeurt in de regio door Jenny Senhorst en José Lemmen 14 Berichten 15 ZMF en vakbonden maken samen werk van het milieu door Tjeu van Mierlo 17 Agenda 18 Kontrast door Ronald Lutz 19 Recensies Van de redaktie Gaat het dan toch gebeuren 7e jaargang nummer 4, december, 1990. Wantij is een uitgave van de Vereniging Zeeuwse Milieufederatie. Wantij verschijnt vier maal per jaar en wordt gratis verstuurd aan leden, Losse nummers kosten 2,50. Redaktie: Hans Bannink Karen Fortuin Albert Groenendijk José Lemmen Ronald Lutz Kees Schagen Redaktie-sekretariaat: Postbus 334, 4460 AS Goes tel. 01100-28259/31042 Kopij-inlevering voor Wantij jrg 8, nummer 114 jan. 1991 Bijdragen kunnen in overleg met het redaktie-sekretariaat worden inge diend. Auteurs zijn verantwoordelijk voor de inhoud van hun artikel. Plaatsing in dit blad hoeft niet te betekenen, dat de vermelde meningen het inzicht van de redaktie weergeven. Vormgeving: Kristiaan Daled GVN, Oostburg. Zetwerk: Assist, Goes Drukker: Zoeteweij, Yerseke. ISSN-nummer: 0168-8537. Zoals ieder jaar werd eind oktober in de prins van Oranje te Goes, de leden vergadering van de ZMF gehouden. In een goed gevulde zaal presenteerde het dagelijks bestuur van de ZMF het werkplan voor 1991. Aksenten in het werk in 1991 zullen liggen bij het ver der ontwikkelen van een netwerk van aktieve mensen in Zeeland. Zo zal op de Bevelanden een nieuwe planolo gie- en milieuwerkgroep opgericht worden. Samen met de Vereniging Milieudefensie en het Konsulent- schap Natuur- en Milieudedukatie wordt een netwerk van milieuvoor- lichters opgezet. In het voorjaar krij gen geïnteresseerden de mogelijkheid hiervoor een kursus te volgen. Een ander belangrijk projekt in het werk plan is het plan Tureluur, een natuur ontwikkelingsplan voor de Ooster- schelde, dat begin volgend jaar ver schijnt. Om voldoende politieke en maatschappelijke steun voor dit plan te krijgen, zal een voorlichtingskam- pagne opgezet worden. Dit zijn slechts twee hooofdpunten uit het werk van de ZMF. Veel the ma's die voorgaande jaren aan bod kwamen, zullen dit jaar natuurlijk ook weer onze aandacht vragen. In deze Wantij kunt u er het een en ander over lezen. Wilt u meer weten over onze plannen, dan kunt u het werk plan opvragen. De ZMF heeft er weer zin in. 1991 zal een spannend jaar worden; het eerste jaar dat een milieuprogramma voor Zeeland van kracht is?! Prettige feestdagen en veel leesple zier, de redaktie.

Wantij | 1990 | | pagina 2