F z M Geachte leden, WAKTIJ WORDT ESN KWARTAALBLAD. Misschien staat u als abonnee er niet direkt bij stil als u deze aanhef ziet, maar uw blad zal in het vervolg één keertje minder per jaar in uw brievenbus vallen. We moeten bekennen, daar staan we niet bij te juichen. Toch kunnen we niet anders. Hoezo dat?... zult u denken. We zullen het uitleggen. Wantij is voor u en voor ons als ZMF een erg belangrijk medium. Wij stoppen er zoveel mogelijk informatie in over achtergronden en ontwikkelingen op het gebied van natuur en milieu in Zeeland. En u kunt die informatie lezen, wikken en wegen en er uw oordeel mee aanscherpen. Ook kunt u met de informatie aan de slag om in de eigen omgeving een praktische bijdrage te leveren aan de oplos sing van de milieuproblematiek. De ZMF vindt het bovendien belangrijk, dat zij met behulp van Wantij een direkt kontakt kan hebben met haar leden. Dat staat als een paal boven water. En dat willen we zo houden. Maar het lukt niet meer de frekwentie van Wantij op vijf uitgaven per jaar te houden. De ZMF werkt maar met een beperkt aantal professionele krachten. Als we het aantal uren van alle buromedewerkers optellen, komen we nog niet aan vier voltijdse banen voor de hele organisatie. Toch neemt het beroep dat bur gers en bestuurders op de ZMF doen al maar toe. En dat verhoogt de werkdruk aanzienlijkVerschillende, malen hebben we er bij de provincie, cp aangedrongen die druk van de ketel te halen, door de ZMF in de gelegenheid te stellen extra menskracht aan te trekken. Tot nu toe vingen we bot bij de provinciale bestuur ders. Daar kwam eind vorig jaar nog bij, dat de provincie niet bereid was een fors tekort op de exploitatie van de ZMF over 1988 te dekken. Dat tekort was onstaan door stijging van diverse kosten. Deze financiële krapte en de grenzen die dat stelt aan aktiviteiten, dwingt tot het maken van keuzen. Het maken van een blad als Wantij brengt veel extra kosten met zich mee. Ook vraagt het schrijven en produceren van zo'n blad veel energie en tijd van onze medewerkers. Tijd, energie en geld die een schaars goed vormen. Daarom heeft het bestuur van de ZMF besloten het probleem struktureel aan te pakken en het blad Wantij niet meer vijf, maar vier keer per jaar te laten uitkomen. Daarmee wordt het een kwartaalblad. We hopen, dat u als lid begrip kunt opbrengen voor dat moeilijke besluit. Inhoudelijk en kwa vormgeving blijft onze periodiek minimaal op peil. Sterker nog, de redaktie van Wantij zal er naar vermogen aan werken de kwaliteit te verbeteren. Zodat we u zo goed mogelijk blijven informeren over waarden en bedreigingen van natuur en milieu in Zeeland. We hopen, dat de handhaving van de kwaliteit van Wantij voor u meer geldt, dan het verschijnen van één nummer minder. We wensen u veel informatief leesgenot. Het bestuur van de Zeeuwse Milieufederatie. Postbus 334 4460 AS Goes Tel 01100-28250 01100-.11042

Wantij | 1990 | | pagina 33