Korte berichten en mededelingen Werf een lid! Ledenvergadering Hoechst Holland's DMT-fabriek met de tijd mee? Agenda Themadeel: "Het Plan Tureluur" Dinsdag 26 maart a.s. houdt de Zeeuwse Milieufederatie haar jaarvergadering in de "Prins van Oranje", Nieuwstraat 14 te Goes. De vergadering begint om 19.30 uur. 1. Opening. 2. Notulen van de ledenvergadering van 30 oktober 1990. 3. Jaarverslag 1990. 4. Financieel verslag over 1990, de bevindingen van de kaskommissie en de decharche van de penningmeester. 5. Begroting 1992. 6. Bestuurssamenstelling. Er vindt dit jaar een opvallende wisseling van de wacht plaats. Dat heeft vooral statutaire oorzaken. Aftredend en niet herkiesbaar zijn: A. Fortuin, G.J. Buth, H. Bannink, J. Karman, T. v.d. Broecke, L. d'Floore, M. Jansen. Aftredend DB-lid M. Hemminga stelt zich herkiesbaar voor het AB. Het bestuur draagt de volgende kandidaat-bestuursleden voor om de opengevallen plaatsen in te nemenChr. Carelse (Vrienden van Westenschouwen), mevr. B. Vos (Milieuwerk groep Walcheren/Zeeland), J. Wolfert (NIVON), M. ten Braak, W. v. Zandbrink, J. v. Velzen en M. Hemminga. 7. Rondvraag. 8. Sluiting. Voorzien ca. 20.30 uur. Het jaarverslag over 1990 treft u ingesloten in deze Wantij. De andere vergaderstukken zijn op te vragen bij het bureau van de ZMF, bereikbaar onder de nummers: 01100-28259/31042. Ook in de vergaderruimte zullen de stukken gereed liggen. Na het huishoudelijke deel van de ledenvergadering zal vanaf 20.30 uur aan de leden van de ZMF het "Plan Tureluur" worden gepresenteerd. Het "Plan Tureluur" is een ambitieus natuurontwikkelingsplan voor de Oosterschelde. De Zeeuwse Milieufederatie heeft dit plan opgesteld, omdat van het versterken van de natuurwaarden van de Oosterschelde tot nu toe niet echt veel terecht is gekomen. Natuurontwikkeling kan de natuur in de Oosterschelde weer toekomst geven. En daar zijn met natuurbouw mogelijkheden genoeg voor. De ZMF heeft deze handschoen opgepakt en hoopt hiermee een positieve bijdrage te leveren aan het Oosterschelde- beleid. De eerste exemplaren van het "Plan Tureluur" worden 20 maart overhandigd aan de staatssekretaris Gabor en aan de voorzitter van de Stuurgroep Oosterschelde mevr. G. de Vries-Hommes. Het Plan omvat 44 konkrete projekten, die samen ongeveer 80 miljoen gulden kosten. Thijs Kramer, die het plan binnen de ZMF koördineert, zal aan de hand van dia's een uitleg geven over de achtergronden, de verschillende projekten en de wijze waarop het Plan gerealiseerd zal worden. Dat ik nog geen lid ben van de ZMF heeft zo zijn redenen. Wanneer op de laatste dag van mei, mijn werkervaringsplek eindigt en ik de pastorie, vaak vol van hemelsgezang, zal gaan missen, weet ik dat de verbondenheid met de milieufederatie blijvend zal zijn, mits een lidmaatschap aanvaard zal worden. Van de noodzaak tot gerichte aktieve steun ben ik inmiddels diep doordrongen, maar of ik dit geschenk dan, na de afscheidswoorden van Tjeu (hou het kort, ook ik ben verlegen) en het gebak (waar vind jein Goes Bosche bollen?) accepteer is een open vraag en het antwoord mede afhankelijk van U die dit nu leest. Niet dat ik geen lid zou willen worden, zeker, zeer zeker zal ik mezelf bij mezelf aanmelden, maar in deze is het getal mijn maat van handelen. Ik moet er niet aan denken om als nummer 1803 ingeschreven te worden, of het domme getal van 1797 voor mijn naam te krijgen en van het getal 1999, hoe mooi ook voor sommigen, ga ik bijna van over mijn nek. Neen, voor mij niet de kille zakelijkheid, maar de ontwapenende romantiek van getallen zoals vijfentwintighonderd, tweedui zendtwintig, vierentwintighonderdveertig, en bij het getal drieduizenddriehonderddrieëndertig bevangt mij een juichend genotsgevoel en voel ik mij een Pavarotti in de Scala danwel Madonna in haar nauwsluitend korset voor een uitzinnige massa fans. Gun mij lezers, deze nu gekende koestering, gun mij na een jaar lang twintig uur in de week, de peinzende blik gericht op het gescheurde raufaser, gevangen achter het grijze op vrijdag gedeelde buro, nabij ae gebogen en stug werkende ruggen van Karen en José, gun mij na deze gesubsidieerde werkervaring mij, mijn getal. Een dezer dagen schrijf ik U een brief. Persoonlijk gericht en volgens de regelen der p.r. kunst. Reageer zoals gevraagd en het zal goed gaan met uw en mijn federatie. Ton Besselink Sinds 1971 heeft deze fabriek in Vlissingen-Oost diverse milieuvergunningen gevraagd en gekregen voor de oprichting, uitbreiding en wijzigingen. Hoechst wil dit vergunningenbe stand nu aktualiseren en laten vervangen door één nieuwe vergunning. Mooie tijd, vindt de ZMF, om tegelijkertijd de verouderde voorschriften aan te passen en te vervangen. De laatste 20 jaar zijn er genoeg technische mogelijkheden beschikbaar gekomen om een meer milieubewuste bedrijfsvoe ring te verwezenlijken. Zo kunnen de emissies van milieugevaar lijke grondstoffen als methanol en paraxyleen sterker bëperkt worden, zowel naar de buitenlucht als ook de lozingen op de Westerschelde.

Wantij | 1991 | | pagina 7