et de ZMF milieuwijzer Help de natuur en het Zeeuwse Milieu Federatie mj|jeu beSChefïïienL^ U /l Iet handzame telefoonlijst José Lemmen Allerlei wetten en regels helpen u bij de bescherming van de Zeeuwse natuur en het leefklimaat. Een heleboel is verboden; het plukken van beschermde planten, het kappen van waardevolle bomen, het illegaal lozen van verontreinigd water op kreken en sloten, het afvoeren van ongeoorloofde vervuiling via fabrieksschoorste nen en de extreme geluidhinder waar u en uw buren misschien in leven. Als we de juiste informatie hebben, weten waar we het een en ander kunnen melden en we onze stemmen laten horen helpen we mee om de natuur en het milieu in Zeeland te beschermen. Het gaat niet alleen om het signaleren van overtredingen door anderen. Op het werk, thuis en in de eigen omgeving zijn legio mogelijkheden om zelf een bijdrage te leveren aan een schoon en natuurrijk milieu. U heeft daarvoor vanzelfsprekend wel de nodige en vooral ook juiste informatie nodig. Er zijn veel organisaties die u kunnen informeren over wat wel en niet milieuvriendelijk is. In dit vouwblad maakt de Zeeuwse Milieufederatie u wegwijs in de natuur- en milieuwereid met een handzame milieuwijzer en praktische tips. laak de ZMF sterk Inhoud 1. Help de natuur en het milieu beschermen Laat uw stem horen 2. Een positieve bijdrage voor het milieu Informeer en draag een steentje bij 3. Milieuwijzer Laat uw stem horen In Zeeland zijn meer dan 30 natuur- en milieuorganisaties aktief. Ook dicht bij u in de buurt! In totaal gaat het om honderden vrijwilligers die sa men proberen door het beheer van natuurgebieden, natuurstudie, na- tuur- en milieubescherming en voor lichting en edukatie, Zeeland schoon en natuurrijk te maken. De Zeeuwse Milieufederatie is de overkoepelende organisatie van de natuur- en milieubeweging in Zee land. Bijna alle natuur- en milieu organisaties in de provincie zijn bij de ZMF aangesloten. Op het kantoor van de ZMF te Goes werken zeven medewerkers aan de behartiging van het natuur- en milieubelang in Zee land. Vanuit het kantoor worden de Zeeuwse natuur- en milieugroepen ondersteund en kunt ook u terecht als u meent dat de Zeeuwse natuur- of het milieu geweld aan wordt ge daan. Vele Zeeuwen staan achter het werk van de ZMF en laten dat ook blijken door zich als individueel lid aan te sluiten. Op dit moment heeft de ver eniging behalve de 27 lidorganisaties, zo'n 1800 individuele leden. Als u mee wilt werken aan het milieu in Zeeland kunt u dat doen door de Gratis nummer milieu tijdschrift WANTIJ Dit vouwblad is onderdeel van een speciale uitgave van het mi lieutijdschrift WANTIJ met uitge breide informatie over het werk van de Vereniging Zeeuwse Mi lieufederatie. Dit nummer kunt u gratis aanvragen bij de vereni ging tel. 01100-28259/31042. ZMF te ondersteunen met een lid maatschap. Hoe groter de groep me destanders, hoe krachtiger onze stem in de Zeeuwse samenleving. Voor 25,per jaar bent u lid en informe ren wij u vier maal per jaar over Zeeuwse milieuzaken met het milieu tijdschrift WANTIJ. U kunt ook aktief lid worden in een van onze milieuwerkgroepen of aan gesloten organisaties. Voor meer in formatie: Zeeuwse Milieufederatie, Singelstraat 7, 4461 HZ Goes, tele foon 01100-28259/31042 De opgavebon in dit vouwblad kunt u gebruiken voor aanmelding. vindt dat het vaak stinkt? Zou het bedrijf even verderop er iets mee te maken hebben? U bent bang dat de groenten uit uw moestuin bestrij dingsmiddelen krijgen door de be spuitingen van de naburige landbou wer? De plantsoenendienst spuit nog steeds in het plantsoen voor uw huis. U bent er faliekant tegen. Er worden bomen gerooid in de straat. Mag dat zomaar? Bij signalering van dit soort zaken kunt u de natuur en het milieu helpen door u stem te laten horen.

Wantij | 1991 | | pagina 11