Adrie Dek: Mag milieugedeputeerde een maaltje lamsoren snijden A™ Dek, 50 jaar, voormalig me dewerker bij het Kadaster, beroep in genieur, vader van twee dochters, GS-lid voor het CDA, "weet het nog niet precies". Hij is in de fase van het inwerken, de boel op een rijtje zetten, zich oriënteren, kennismaken met en is enigszins verrast door mijn komst: "Pin me niet vast, wil je?" Ton Besselink Het hoofd van ing. A. Dek breekt het spel van zonnestralen in het trapgat en dat geeft hem, heel eventjes maar, een lichtend aureool. Beloftensvol signaal? Plechtig en zelfverzekerd, zich de nieuwe verantwoordelijkheid bewust, stapt de uitvoerder van "Kerend Tij" zijn werkkamer binnen en stuurt zijn sekretaresse om mij te halen. Half uur Staccato Adrie Dek, de nieuwe gedeputeerde voor milieu. Een rij van Zeeuwse bestuurders zal me volgen en ieder heeft een half uur toegemeten gekregen. Zo ook ik. Ter kennismaking, let wel. Maar ik wil meer en dan geeft hij kernachtig z'n prioriteiten weer: "Een provinciaal milieupunt, een informatiebank zeg maar, milieumakelaar is zeer noodza kelijk mijns inziens. En dan de af stemming en koördinatie van aktivi- teiten in de provincie, het sturen van het bewustwordingsproces, nadruk kelijk Kerend Tij uitvoeren, door stroming van het Veerse Meer, grote zorg voor de kwaliteit van het Schel- dewater, afval bij de bron aanpakken, het milieu als integraal onderdeel van het bedrijfsleven. Jullie gaan daar meer aandacht aan besteden, niet waar, lijkt me een zeer goede zaak!" "Weet je", zegt hij, wat minder ge jaagd en zonder staccato, "ik ben op gegroeid in Waarde en op de derde Paasdag ging ik altijd een maaltje lam soren snijden. Zou ik dat als milieuge deputeerde nog kunnen doen?" Ruimhartig geef ik hem toestemming en adviseer z'n kinderen mee te laten helpen, wel wetend dat één en ander aan regelgeving gebonden is. Dat het onbekommerd snijden node inge perkt diende te worden beseft de doorsnee Zeeuw terdege. Hoewel hij maar al te graag de schuld voor dit verbod bij de Zeeuwse Milieufedera tie legt. Maar zo zit de wereld niet elkaar. Adrie Dek kan dat uitleggen en als het moet in plat Zeeuws. Zeker na z'n inwerkperiode.

Wantij | 1991 | | pagina 18