Inhoud Kolofon I n m u\ z M I si II I I NSE bibLlOTfr^ E L B Van de redaktie 2 De ZMF en het Zeeuwse landschap Het groene geweten van Zeeland door Chiel Jacobusse 3 De ZMF en de vakbeweging Samen op de bres voor schone bedrijven door Ger Deleij 4 Doe-het-zelf-natuur-edukatie anno 1950 De hooiwagenpotenwedstrijd door Wim Hofman 5 Berichten 6 De ZMF en de landbouw De weg terug naar het evenwicht door Co Meertens 8 De ZMF en het Zeeuws milieubeleid (1) Gré de Vries: "Juist nu is de ZMF van het allergrootste belang" door Ton Besselink 9 Een geheim, onuitgesproken motto Alles wat mooi is moet weg door Digna Sinke 10 De ZMF en de natuur Plan Tureluur is meer dan meer tureluurs door Thijs Kramer 11 De ZMF en het Zeeuws milieubeleid (2) Adrie Dek: Mag milieugedeputeerde een maaltje lamsoren snijden?" door Ton Besselink 14 "En de boorden langs de weg rood van klaprozen door Marie-Cécile Moerdijk 15 De ZMF en de scholing van de achterban "Als ik zoiets ziedenk ik: Kan dat zomaar door Cathy van der Boog 16 De ZMF als overkoepelende organisatie De spin in het web door José Lemmen 17 De ZMF en de "anonieme" beller "Bij ons stinkt het zo. Waar komt dat vandaan?" door Ton Besselink 18 De grote historische Zeeuwse vergissing door Rinus Ferdinandusse 19 Agenda 20 8e jaargang nummer 2, juni, 1991. Wantij is een uitgave van de Vereniging Zeeuwse Milieufederatie. Wantij verschijnt vier maal per jaar en wordt gratis verstuurd aan leden. Losse nummers kosten 2,50. Redaktie: Hans Bannink Ton Besselink Cathy van der Boog Chiel Jacobusse José Lemmen Kees Schagen Co Meertens (eindredacteur) Redaktie-sekretariaat: Postbus 334, 4460 AS Goes tel. 01100-28259/31042 Kopij-inlevering voor Wantij jrg 8, nummer 3: 12 aug. 1991 Bijdragen kunnen in overleg met het redaktie-sekretariaat worden inge diend. Auteurs zijn verantwoordelijk voor de inhoud van hun artikel. Plaatsing in dit blad hoeft niet te betekenen, dat de vermelde meningen het inzicht van de redaktie weergeven. Vormgeving: Kristiaan Daled bNO, Oostburg. Zetwerk: Assist, Goes Drukker: Zoeteweij, Yerseke. ISSN-nummer: 0168-8537. Van de redaktie Wellicht leest u Wantij al jaren, mis schien voor het eerst en was u al tijden op zoek naar een blad over het Zeeuwse milieu. In beide gevallen ho pen wij iets te bieden met dit speciale nummer. Een uitgave waarmee we le den oproepen om nieuwe leden te werven en onbekenden willen moti veren om zich aan te sluiten. Dat een sterke Zeeuwse Milieufederatie be langrijk is, hoort u deze keer niet al leen uit onze eigen mond. Bekende Zeeuwen als Wim Hofman, Marie- Cécile Moerdijk, Digna Sinke en Ri nus Ferdinandusse, vertegenwoordi gers van verschillende Zeeuwse orga nisaties en verantwoordelijke Zeeuw se politici geven hun visie op de ZMF. Dat de natuur- en milieubeweging de afgelopen jaren niet stil heeft gezeten blijkt uit de kaders in de artikelen. We geven daarin een overzicht van de hoogtepunten in ons werk. Laten we hopen dat niet alleen wij aktief zijn. Ter ondersteuning van uw eigen na tuur- en milieubijdrage hebben we een handzame milieuwijzer samenge steld waarin u leest bij welke instantie u moet zijn bij klachten en waar infor matie te vinden is bij natuur- en mi- lieuvragen. De milieuwijzer vindt u in het vouwblad. Zowel dit Wantij nummer als het vouwblad is in een extra oplage gedrukt dankzij onder steuning van Drukkerij Zoetewey te Yerseke. Wij roepen u op om mee te werken aan het werven van leden. Hiervoor zijn extra exemplaren van dit nummer en losse vouwbladen met de milieuwijzer gratis op het ZMF- kantoor te bestellen. Voor de nieuwe redaktieleden Cathy van der Boog-Dingemanse en Chiel Jacobusse en de nieuwe eindredak- teur Co Meertens was de samenstel ling van dit speciale nummer meteen een goede start. We hopen een inspi rerend en hecht redaktieteam te gaan vormen. Helaas is er ook een afscheid. Ronald Lutz gaat de redaktie wegens verhuizing verlaten. We bedanken hem van harte voor zijn inbreng. Co Meertens, eindredakteur, heeft twaalf jaar journalistieke ervaring op gedaan bij dagblad de Stem. Chiel Jacobusse is medewerker van de Stichting Het Zeeuwse Landschap en op diverse andere manieren aktief voor de Zeeuwse natuur. Cathy van der Boog-Dingemanse is werkzaam als sekretaresse bij Provin ciale Waterstaat. De redaktie

Wantij | 1991 | | pagina 2