Kolofon Van de redaktie 2 Gedogen: Horen, zien en zwijgen door Hans Bannink 3 De Zwaakse kreekrest door Co Meertens 5 Chemische tijdbom op de bodem van de Zeeuwse wateren door Tjeu van Mierlo 7 Praktisch bekeken: Wat een garage met zijn afval (niet) kan doen door Cathy van der Boog 9 Korte berichten en mededelingen 10 Geen plaats voor fietsers in Zeeland-Vakantieland door Co Meertens 12 Ruilverkaveling op milieugebied door Sabine Verburg Uit de regio: Een vinger aan de pols door Tineke van der Ven 13 14 Kiezen voor minder afval door José Lemmen 15 Moet "vuurtje stoken" toch worden verboden? door Ton Besselink 18 Agenda Recensies 19 20 Van de redaktie 8e jaargang nummer 3, oktober, 1991. Wantij is een uitgave van de Vereniging Zeeuwse Milieufederatie. Wantij verschijnt vier maal per jaar en wordt gratis verstuurd aan leden. Losse nummers kosten 2,50. Redaktie: Hans Bannink Ton Besselink Cathy van der Boog Chiel Jacobusse José Lemmen Kees Schagen Co Meertens (eindredacteur) Redaktie-sekretariaat: Postbus 334, 4460 AS Goes tel. 01100-28259/31042 Kopij-inlevering voor Wantij jrg 8, nummer 3: 12 aug. 1991. Bijdragen kunnen in overleg met het redaktie-sekretariaat worden inge diend. Auteurs zijn verantwoordelijk voor de inhoud van hun artikel. Plaatsing in dit blad hoeft niet te betekenen, dat de vermelde meningen het inzicht van de redaktie weergeven. Vormgeving: Kristiaan Daled bNO, Oostburg. Zetwerk: Assist, Goes Drukker: Zoeteweij, Yerseke. ISSN-nummer: 0168-8537. Afval is een centraal begrip in de mi- lieudiskussie. Op allerlei slordige ma nieren verdwijnen er afvalstoffen naar de lucht, het water, de bodem en in de afvalzakken. De laatste jaren is er veel ervaring opgedaan met mogelijk heden om afval te voorkomen. Om dat dit de enige echte oplossing is en afvalpreventie veel te weinig aandacht krijgt in Zeeland, extra aandacht hier voor van ons. In deze Wantij een uit gebreid artikel over afvalpreventie en voor u de mogelijkheid tot verder in formeren en diskussiëren op de na jaarsledenvergadering van 29 okto ber. Wij zullen zorgen voor een spe cialist op het gebied van afvalpreven tie, die garant staat voor een prak tisch, boeiend maar ook kritisch the magedeelte. U bent van harte uitge nodigd. Meer informatie over het programma in de rubriek berichten. Dat veel milieuonderwerpen met af val te maken hebben blijkt wel uit dit nummer. In het vouwblad over kam- pings en milieu, aandacht voor de ge scheiden inzameling van afval door Zeeuwse kampinghouders. In "Prak tisch Bekeken" een garagehouder aan het woord die afval wil scheiden maar er vervolgens mee blijft zitten. Een artikel over het voorstel van de VNG om het verbranden van afvalstoffen op de Zeeuwse akkers aan regels te binden. Niet iedereen is daar even ge lukkig mee. En het baggerspe- cieafval zit ons inmiddels tot hier. De ze zomer stonden we geregeld bij de Raad van State om ervoor te zorgen dat er met dit afval nog enigszins netjes wordt omgesprongen. Meer hierover in de berichten. Voor de natuurliefhebber dit keer aandacht voor de Zwaakse Weel. Een uniek stuk natuur in de Zak van Zuid- Beveland, waarvoor diverse Zeeuwse organisaties zich sterk maken. Vanwege wisseling in het eind-redak- teurschap, is het ons deze keer niet gelukt om een vouwblad te produce ren. Volgende keer kunt u er vanzelf sprekend wel weer op rekenen. Veel leesplezier, De redaktie

Wantij | 1991 | | pagina 2