matie infor- Opgavebon Wordt het gebruik van openbaar vervoer gestimuleerd Wordt er milieuvriendelijk schoongemaakt? Is het kantoor energiezuinig? De Zeeuwse Milieufederatie (ZMF) komt op voor de belangen van natuur en milieu in Zeeland. Zij doet dit door het beleid kritisch te volgen en door voorlichting en edukatie te geven. Tevens verleent zij bijstand aan aangesloten organisaties en partikulieren. Voor 25,- per jaar kunt u lid worden van de ZMF. U ondersteunt dan onze aktiviteiten en ontvangt viermaal per jaar ons verenigingsblad Wantij. Dit vouwblad is een uitgave van de Zeeuwse Milieufederatie. Deze uitgave is opgenomen in het verenigingsblad "Wantij", december 1991. Het kan ook los besteld worden bij: Zeeuwse Milieufederatie, Postbus 334, 4460 AS Goes, tel: 01100- 28259/31042 Vormgeving: 18. Is de reiskosten- en verhuisver- goeding afgestemd op een vermin dering van woon- werkverkeer en een stimulering van het gebruik van fiets en openbaar vervoer? Geldt dit ook voor dienstreizen? 19. Rijden werknemers die bij el kaar in de buurt wonen samen naar het werk? 20. Is er een goede overdekte fiet senstalling en een douche- en om- kleedgelegenheid? Worden fietson- kosten vergoed? 21. Worden er schoonmaakmidde len en afwasmiddelen op basis van Ondergetekende Adres PC woonplaats Meldt zich als lid van de Zeeuse Milieufederatie en ontvangt viermaal per jaar Wantij. Wacht met betalen (tenminste 25, - per jaar) op de acceptgiro. Doet gedurende jaar/jaren een abonn. kado Wil meer informatie ont vangen over Handtekening Aan Adres PC woonplaats aktief deelnemen in een ZMF-werkgroep anders, nl. dig hoog en lang aan? Zet de verwarming 1 uur voordat men het kantoor verlaat uit. 31. Wordt er gelet op het energie verbruik bij de aanschaf van appa raten? zeep en zonder fosfaten gebruikt 22. Worden luchtverfrissers en chloor gemeden? 23. Wordt er gelet op het waterver bruik bij schoonmaak en toiletge- bruik? 24. Wordt het energieverbruik ge registreerd? 25. Is er dubbel glas en een goede muurisolatie? 26. Is de verlichting in de toilet ruimten zelf aan en uit te zetten? 27. Wordt de verlichting uit gezet als die niet nodig is? 28. Zijn er energiezuinige lampen tl- en spaarlampen)? 29. Wordt er gebruik gemaakt van daglicht? Bureau~s dicht bij de ra men? 30. Staat de verwarming niet onno- Kantoren Bedrijfsinterne Milieu zorg, VROM, 1991 Gratis schrifte lijk aan te vragen bij Bureau Be heer en Distributie VROM, postbus 20951, 2500 EZ Den Haag) Schoonschrijven, milieuzorg in kantoororganisaties, FNV, 1990 Woon-werkverkeer in schonere ba nen, FNV, 1990 (Beide te bestellen bij FNV cen trum ondernemingsraden tel. 020- 6823131) Milieuzorg op kantoor, Natuur en Milieu Overijssel, 1991 (Tel. 038-217166) Kristiaan Daled bNO, Oostburg Drukker: Zoeteweij, Yerseke

Wantij | 1991 | | pagina 14