Een Hollandse tentoon stelling t/m 17 januari Zeeuws Museum Middelburg tel. 01180- 26655 Natuurbeleidsplan Tien Zeeuwen 5 t/m 5 januari: Tien Zeeuwen t/m 12 januari: Natuurbeleidpslan vanaf eind januari: Ons Reewild Zeeuws Biologisch Museum Oostkapelle tel. 01188- 2620 Groenkursus Info en opgave: KNW, Blauwhuisweg 1,4424 NT Wemeldinge Knotten en snoeien Zaterdag 14/12,11/01,25/01, 08/02 en 22/02 Info en opgave: tel. 01100- 16358 Oranjezon Zaterdag 21 december Vertrek 14.00 u, Parkeerterrein Oranjezonweg Vrouwenpolder Land van Saeftinghe Donderdag 26 december Vertrek 10.45 u, Café Het Verdronken Land Emmahaven Info: 01106- 2640 WMZ-Bos Clinge Zondag 29 december Vertrek 9.30 u, Parkeerterrein Interjute te Kapellebrug aan de weg naar Clinge Noordse woelmuis Maandag 20 januari, 20.00 u "De Legerdiek" Westwal 8 Goes Hawaii Vrijdag 24 januari Aanvang 20.00 u, C.S.W. Elzenlaan 4 Middelburg Zwaakse Weel Zaterdag 25 januari Vertrek 13.30 u, Westsingel 58 Goes en 13.45 u, N.H.Kerk 's- Gravenpolder Vogels kijken Dinsdag 28 januari Vertrek 14.00 u, Restaurant Vrouwenpolder Renesse Zondag 2 februari Vertrek 13.00 u, Parkeerterrein De Bussel, Goes- Zuid Paleontologie Dinsdag 11 februari Aanvang 20.00u, C.S.W. Elzenlaan 4 Middelburg Het Zeeuws Museum in Middelburg heeft t/m 17 januari een reizende edu katieve tentoonstelling in huis die één van de meest voorkomende inspiratie bronnen in de beeldende kunst als thema heeft: de natuur en het landschap. De expositie bestaat uit een veertigtal kunstwer ken zoals schilderijen, beeldhouwwerken, foto grafische werken en vi deokunst van hedendaag se beeldende kunstenaars. 20 De expositie in het Zeeuws Biologisch Muse um over het Natuurbe leidsplan is een initiatief van het Ministerie van Landbouw, Natuurbeheer en Visserij. De toestand van de natuur stemt tot ongerustheid. De regering wil het niet bij deze con statering laten en heeft het Natuurbeleidsplan op gesteld met als uitgangs punt het scheppen van duurzame natuur die toe komst heeft. Tevens is er in Oostkapel- le een tentoonstelling van het werk van de "Tien- Zeeuwen"-groep. De groep verenigt kunstenaars van vergevorderd amateur tot professional die de natuur als inspiratiebron hebben. Eind januari opent ook nog een expositie over "Ons Reewild". Voor wie op een leuke ma nier kennis wil maken met verschillende aspek- ten van natuur en milieu is een groenkursus een goede gelegenheid. De edukatieve werkgroep van de KNW Bevelanden or ganiseert 10 lesavonden op maandag met 5 eks- kursies op de Bevelanden. De kursus vangt in janu ari aan. Voor mensen die een ak- tieve bijdrage aan het landschapsonderhoud wil len leveren organiseert de KNW Bevelanden zater dagen waarop hoogstam- fruitbomen gekortwiekt worden. Een midwinterwandeling op de kortste dag door Oranjezon, georganiseerd door de KNW Walcheren. Een wandelexcursie door het 3500 ha grote gebied van schorren en slikken met zeldzame planten groei. Een wandeling in de WMZ-bossen in Clinge, georganiseerd door de Steltkluut. Een dialezing over de eko- logie en verspreiding van de Noordse woelmuis rond de Oosterschelde. Een eerste lezing in een serie over de Oosterschelde, ge organiseerd door KNW Bevelanden. Een lezing met dia's over de weelderige vegetatie op Hawaii, georganiseerd door de KNW Walcheren. Een wandeling door een gebied met een hoge na tuurlijke waarde waar verschillende werk groepen van de KNW Be velanden inventarisaties uitvoeren. Vogels kijken langs het Veerse Meer, georgani seerd door de KNW Wal cheren. Wandeling in de omge ving van Renesse, georga niseerd door het Nivon Goes. Een lezing over een niet- alledaags onderwerp "Eten en gegeten worden", georganiseerd door de KNW Walcheren.

Wantij | 1991 | | pagina 24