Index Wantij - Jaargang 8/1991 Auteurs Onderwerpen Praktisch bekeken Vouwbladen ZMF-aktiviteiten Uit de regio Recensies Korte berichten en mededelingen Bannink, Hans (maart, juni, oktober, december) Bekker, J.P. (december) Besselink, Ton (maart, juni, oktober) Boog, Cathy van der (juni, oktober) Deleij, Ger (juni) Ferdinandusse, Rinus (juni) Fortuin, Karen (maart) Hofman, Wim (juni) Jacobusse, Chiel (juni) Jongepier, Jan Willem (maart) Kramer, Thijs (maart, juni, oktober) Lemmen, José (maart, juni, oktober, december) Lutz, Ronald (maart) Meertens, Co (juni, oktober) Mierlo, Tjeu van (oktober, december) Moerdijk, Marie-Cécile (juni) Minnaard, Jan (maart) Reijnders, Peter (maart) Sinke, Digna (juni) Ven, Tineke van der (oktober) Verburg, Sabine (oktober) Vereecken, Maurice (maart) Vries, Jan de (december) Weert, Willem de (december) Winckel, Ronald van de (maart) Algemeen maart: Een blik op Tsjechoslowakije. juni: De grote historische Zeeuwse vergissing. Afval oktober: Chemische tijdbom op de bodem van Zeeuwse wateren: de schone schijn van een depot voor vuile bagger. Kiezen voor minder afval: voorko men beter dan verwerken. Edukatie/voorlichting juni: Doe-het-zelf-natuur- edukatie anno 1950; de hooiwagenpoten wedstrijd. De ZMF en de scholing van de achterban. Als ik zoiets zie, denk ik: "Kan dat zomaar?" De ZMF en de anonieme beller: "Bij ons stinkt het zo. Waar komt dat vandaan?" Energie december: Energie-opslag in de Voordelta?; ongewenste mogelijkheden voor de Zeeuwse kust. Landbouw juni: De ZMF en de landbouw; de weg te rug naar het evenwicht. maart: Zeeland, hekkesluiter van de biologische land bouw? Milieubeleid maart: Het Kanaalzöneprojekt en haar bewoners. Smog in Zeeland; het verwaarloosde stief kind van de luchtverontreiniging, juni: De ZMF en de vakbeweging; samen op de bres voor schone bedrijven. De ZMF en het Zeeuws milieu beleid 1: Gré de Vries: Juist nu is de ZMF van het al lergrootste belang. De ZMF en het Zeeuws milieube leid 2: Adrie Dek: Mag milieugedeputeerde een maal tje lamsoren snijden? oktober: Gedogen: horen, zien en zwijgen: milieu, meestal verliezende partij. Ruilverkaveling op mi lieugebied; gebiedsgerichte benadering Kanaalzone. Moet "vuurtje stoken" toch worden verboden: advies VNG aan gemeenten. december: De provinciale worsteling met Kerend Tij. Captains of industry op oorlogspad: Dow Chemical en Hoechst ageren tegen verhoging milieuheffing. Natuurbeheer juni: De ZMF en het Zeeuwse Land schap; het groene geweten van Zeeland. Een geheim onuitgesproken motto: alles wat mooi is moet weg. De ZMF en de natuur: Plan Tureluur is meer dan meer tureluurs. "De mollige dijken vol distels.." en de boorden langs de weg rood van klaprozen", oktober: De Zwaakse kreekrest: een duurzaam naast elkaar bestaan van natuur en landbouw Rekreatie oktober: Geen plaats voor fietsers in Zee land-Vakantieland. Visserij maart: Over mossels, kokkels en vogels, december: "Er is meer wat ons bindt, dan wat ons scheidt": het vermeende konflikt tussen natuurbescher ming en visserij. "Voor mij is er geen wereld van ver schil tussen natuur en visserij: in gesprek met Frans Jansen, garnalenhandelaar en natuurbeschermer. Weervisserij. maart: Hoe milieu(on)vriendelijk is verf? oktober: Wat een garage met zijn afval (niet) kan doen. december: Kringlooppapier verdient een herkansing. maart: Een milieuhuishoudplan op school, juni: Met de ZMF milieuwijzer. december: Het groene kantoor. juni: De ZMF als overkoepelende organisatie: De spin in het web. maart: Behoud de Zak van Zuid-Beveland. oktober: Een vinger aan de pols. december: Vleermuizen en de bunkers van Tooren- vliedt. maart: Het gelijk van het genoeg. Milieutips. Onge hoord. Het zijn de kleine dingen. Kunststoffen in ons milieu. Luchtverontreiniging: risiko's en aktiemogelijk- heden. Zwerfvuil op oevers van grote wateren. Duinen in beweging. december: Handboek Natuurmonumenten 1991. Red de Aarde. Groene raad is niet duur. maart: Ledenvergadering. Werf een lid! Hoechst Hol lands DMT-fabriek met de tijd mee? Zeeuwse experi menten met natuurvriendelijk groen. Manifestatie te gen kernenergie. Dow en ethyleenoxide; stof tot naden ken. Landinrichting. Het Milieu-uitvoeringsprogram ma "Op hoop van beter". Jacht Saeftinghe. Werkweek enden in de natuur. juni: Steun de Scheldeschoonmaak. Schelphoekhaven en de onwil van de overheid. Nieuwe medewerkers op het ZMF-kantoor. Rijkswaterstaat tolereert illegaal baggeren. DOW start vuile produktie zonder vergun ning. ZMF in hoger beroep: Uitspraak in Sopar-zaak te leurstellend. Stortbeleid Midden-Zeeland remt afval preventie en hergebruik. oktober: Het terugstorten van bagger in de Wester- schelde aangevochten. Symposium over kustvogels. Mobiel zonder auto(mobiel). ZMF-deelname aan ver- bruikersraad DNB. Onderzoek naar de vliegenzwam. Lucas Reijnders. Afbreekbaar plastic: milieuvriende lijk? Raad van State-zitting Den Hollander eenzijdig verdaagd. Ledenvergadering ZMF. december: Thema-avonden druk bezocht. Provincie slibbert over slibdepotonderzoek. Bodemsanering in Zeeland wil maar niet vlotten.

Wantij | 1992 | | pagina 22