Inhoud Kolofon Z M F <^2delbu5/ Van de voorzitter 2 "Een schoon en groen Zeeland is ons aller belang" 3 Praktisch bekeken 5 De schorren bedreigd 6 Het perspektief van de Zeeuwse landbouw 8 Korte berichten en mededelin gen 10 Uit de regio u Zeeuwse kunstmestproduktie schaadt Derde Wereld 12 Meer natuur in Zeeland 14 Natuurontwikkelingsprojekt Nummer Een 15 De "eeuwige" Covra 16 Milieuhandhaving, de politie een zorg? 17 Nieuwe uitgaven Landschapsfoto Agenda 18 19 9e jaargang nummmer 2, juni 1992 Wantij is een uitgave van de Vereniging Zeeuwse Milieufederatie. Wantij verschijnt vier maal per jaar en wordt gratis verstuurd aan leden. Losse nummers kosten f 2,50. Redaktie: Redaktie-sekretariaat Vormgeving: Zet- en drukwerk: Van de voorzitter 'f Zeeuwse rekreatiesektor in debat met natuur- en milieubescher ming door Willem de Weert Aktie boodschappentas van start door Albert Aartsen door Nelie Houtekamer en Walter Jonkers door Wouter van Zandbrink Hydro-Agri en Zuid-Chemie voor het voetlicht door Peter van den Berg door Thijs Kramer door Adrie Provoost en Thijs Kramer Verslag van het voortgaande verzet tegen de opslag en verbran ding van radioaktief afval door Jannie Traas Zeeuwse politie pakt haar ver antwoordelijkheid op door A.P. Pielaat door Peter Verdurmen 20 Hans Bannink Cathy Dingemanse Jos van der Heijden Chiel Jacobusse Tjeu van Mierlo Willem de Weert (eindredakteur) Postbus 334, 4460 AS Goes tel. 01100- 28259/31042 fax. 01100- 50955 Kopij-inlevering voor Wantij jrg 9 nummer 3: 26 augustus 1992. Bijdragen kunnen in overleg met het redaktie-sekretariaat worden inge diend. Auteurs zijn verantwoordelijk voor de inhoud van hun artikel. Plaatsing in dit blad hoeft niet te betekenen dat de vermelde menin gen het inzicht van de redaktie weer geven. Kristiaan Daled bNO, Oostburg Zoetewey Yerseke ISSN-nummer 0168- 8537 (De inhoud van Wantij is gedrukt op "Circuit"- kringlooppapier) Sabine Verburg heeft afscheid ge nomen als voorzitter van de ZMF. Haar bezielende leiding zullen we missen. Je vraagt je als opvolger af, hoe gaan we verder? Ik denk dat onze leden er recht op hebben te weten hoe ik over een aantal zaken denk. De moeilijkheid daarbij is dat onze ZMF zich met zo'n scala van onderwerpen bezighoudt, dat het onbegonnen werk is daaruit een keuze te maken. Ons jaarverslag en ons beleidsplan geven voldoende aan waar we mee bezig zijn. Wel wil ik proberen iets te zeggen over de boodschap die ik op dit mo ment zou willen uitdragen. Mijn boodschap is, dat onze huidige maatschappij een geweldige be hoefte heeft aan waarheid. Ieder een is bezig met plannen voor de toekomst. Maar wat willen de industrie, de rekreatie-ondernemer, de burger, de overheid? Hoe wordt de samen hang van hetgeen men nastreeft gemeten? Als ik dit schrijf geeft de PZC de volgende berichten over Zeeland: "Meer ligplaatsen in de Oos- terschelde" "Toeristisch imago in Zeeland te eenzijdig" "Coltof maakt haast in Domburg (afbraak Loverendale)" "Greenpeace in aktie op de Oos- terschelde" "Verwerking van gft-afval niet in Sloegebied" "Inwoners Brouwershaven huiverig voor woningbouw jachthaven" "B W Duiveland blijven strijden voor glastuinbouw" "500 vakantiewoningen op Noord- Beveland". De waarheid is, dat het gaat om harde aanslagen op natuur en mi lieu waarvan de effekten naar de toekomst toe niet worden gemeten. De waarheid is dat de burger moet zeggen: "Ik wil totale opening van zaken." Chris Karelse.

Wantij | 1992 | | pagina 2