Natuur, Milieu en Waterschai a n 92 Waarom deze nieuwsbrief? De slechte kwaliteit van het water in de sloten is een belangrijk milieuprobleem. Een uitgave van de Zeeuwse Milieufederatie. december Jaarvergadering Zeeuwse Waterschapsbond De slechte kwaliteit van het water in de sloten is een belangrijk inilieuprobleem. De hoeveelheid en kwaliteit van het water is van groot belang voorde natuur in en buiten de natuurgebieden. Waterschappen zijn verantwoordelijk voor het waterbeleid. Het ligt voor de hand dat natuur- en milieubeschermers geïnteresseerd zijn in dat wat het waterschap doet. Zo ook de Zeeuwse Milieufederatie Met deze nieuwsbrief willen we de aandacht voor natuur- en milieuonderwer- pen in het werkveld van de waterschappen vergroten. Met deze nieuwsbrief richten we ons dan ook direkt op de waterschappen, de bestuurders, de medewerkers en de politici die mede verantwoordelijkheid dragen voor het waterschapsbeleid. Maar ook in onze eigen achterban willen wede aandacht voor het werk van de waterschappen vergroten. Natuurbeschermers hebben er belang bij dat ze weten hoe een waterschap werkt, waar ze mee bezig zijn en welke diskussies er spelen. Lokale natuur- en milieuverenigingen zijn gebaat bij goede kontakten met de waterschappen. En omgekeerd natuurlijk ook, waterschappen kunnen profiteren van de kennis en belangstelling van de lokale natuurbeschermers. Verkiezingen In maart 1994 vinden er nieuwe waterschapsverkiezingen plaats Nieuw is dat er meer ruimte gereserveerd is voor de niet-agrarische belangen in het waterschapsbestuur. Nieuw is ook dat de verkiezingen gekoppeld worden aan de gemeenteraadsverkiezingen. Tot nu toe zijn het voorat de boeren die de dienst uitmaken binnen de waterschappen. Om ook andere belangen, zoals die van natuur en milieu, tot hun recht te laten komen in het waterschapswerk is een evenwichtige vertegenwoordiging in het bestuur van alle belangen noodzakelijk. Vandaar ook dat we met deze nieuwsbrief de belangstelling voor het werk van de waterschappen willen vergroten, zodat ook mensen die het natuur- en milieubelang een warm hart toedragen bereid zullen zijn om zich kandidaat te stellen voor deze verkiezingen. De nieuwsbrief wordt meegestuurd met ons tijdschrift Wantij, maar zal verder verspreid worden onder de waterschapsbestuurders en medewerkers, de lokale natuur- en milieugroepen en alle andere mensen die geïnteresseerd zijn in het raakvlak natuur-milieu-waterschap Het ligt in de bedoeling dat de nieuwsbrief twee keer per jaar verschijnt, (tvm)

Wantij | 1992 | | pagina 11