Uit de regio Albert Aartsen Milieuwerkgroep Hulst-Hontenisse aktief Speelgoed w mé VU Groene keuken Groen eiland De verslechtering van de natuur en het milieu zijn voor een belangrijk deel het gevolg van onze verspillende manier van leven. Om de natuur en het milieu een kans te geven, zullen we minder en anders moeten konsumeren. Daarvoor is veel edukatie en voorlichting nodig. De Milieuwerkgroep Hulst-Hontenisse heeft op dit vlak het afgelopen jaar ver schillende aktiviteiten georganiseerd en voor het komend jaar op stapel staan. Dit najaar heeft de Milieuwerk groep in samenwerking met de Openbare Bibliotheek Hulst een tweetal tentoonstellingen en een lezing georganiseerd. De biblio theek had een tentoonstelling opgesteld van Milieudefensie over mogelijkheden voor een duurzame ekonomie in Neder land. Ook was er een tentoon stelling van De Kleine Aarde over milieuvriendelijke voedsel- produktie en konsumptie. In november bracht Paul Staes, lid van de Groene Fraktie van het Europees Parlement, een verslag uit van zijn reis naar de voormalige Sovjet-Unie. Paul Staes maakte met behulp van een videoreportage duidelijk dat de voormalige Sovjet-Unie in haar race met de westerse geïn dustrialiseerde landen, het milieu flink heeft aangetast. Overal kan men sporen zien van deze kort zichtige politiek. Sommige mi lieuproblemen zijn zo omvangrijk dat de onafhankelijke deelstaten van de voormalige Sovjet-Unie ze niet alléén kunnen oplossen. Internationale hulp zal volgens Staes noodzakelijk zijn. Na de uiteenzetting was er ruimte voor diskussie. In maart en april 1993 gaan de leden van de Milieuwerkgroep zich richten tot de leerlingen van de basisscholen. In overleg met de basisscholen in Hulst is het projekt "zelf speelgoed maken" opgezet. De leerlingen van groep 7 en 8 gaan een werkstuk maken dat zo milieuvriendelijk mogelijk is. De bedoeling van het projekt is tweeledig. Men wil op de eerste plaats bij leerlingen het denken stimuleren over het ge bruik van milieuvriendelijke en - onvriendelijke materialen. Ook wil men de leerlingen laten erva ren dat zelf speelgoed maken leuk is en milieuvriendelijker dan speelgoed in de winkel kopen. De bibliotheken in Hulst en Hon- tenisse zullen de ingeleverde werkstukken tentoonstellen. Bij de Milieuwerkgroep is een folder te verkrijgen met daarin de richt lijnen van het projekt. Zelfgemaakt speelgoed van afval. De Groene Keuken Watar-towrgi* zutnég De Kleine Aarde Tijdens de zomerbraderie in Hulst wil de Milieuwerkgroep la ten zien hoe een "groene" keu ken eruit ziet. "De Kleine Aarde" heeft een vrachtwagen ingericht, waarin dit op een overzichtelijke manier wordt gedemonstreerd. Er worden alternatieven voor energieverslindende apparaten getoond en er worden praktische huishoudelijke tips gegeven om het milieu minder te belasten. Naast deze aktiviteiten blijft de werkgroep uiteraard het ge meentelijk milieubeleid kritisch volgen en zonodig beïnvloeden. Volgens leden van de Milieu werkgroep moet de gemeente meer doen dan wat door het Rijk en door de provincie opgelegd wordt. Zo moet bijvoorbeeld de natuur in Oost Zeeuws-Vlaande- ren meer aandacht krijgen. Oost Zeeuws-Vlaanderen is een groen eiland dat ingeklemd is tussen grote industriegebieden. Dat groene karakter moet ver sterkt worden. De Milieuwerkgroep heeft nogal wat plannen. Om al deze aktiviteiten uit te voeren kan men aktieve leden gebrui ken. Voor meer informatie kunt u terecht bij de volgende personen: Albert Broekmans tel. 01140-12658 Bernard de Ruyck tel. 01140-16475 Rudolf Versol tel: 01148- 2365 Milieuwerkgroep Hulst-Hontenisse Postbus 114 4560 AC Hulst

Wantij | 1992 | | pagina 19