l!Hf!ïl! S Gebruiksaanwijzing milieubox vende dak dat bedekt is met graszoden die het gebouw een organisch uiterlijk geven, maar ook als isolatiemateriaal dienst doen. In de toekomst wil men naast de fabriek afvalwaterzuiverende rietvelden aanleg gen. De "duurzame" fabriek kostte het dubbele van een fabriek uit traditionele bouwmaterialen. Ecover hoopt de hogere investeringskosten op langere termijn terug te winnen door lagere herinveste ringskosten en besparingen op milieu heffingen, energiekosten en waterver bruik. De aandacht die de fabriek in de media krijgt ziet men als een besparing op de reclame-inspanningen. Ook hoopt Eco ver door de gezonde werkomgeving op een lager ziekteverzuim. Ingrediënten Volgens Ecover worden de producten bereid zonder toevoeging van detergenten op petrochemische basis, fosfaten, fosfo- naten, NTA, EDTA, polycarboxylaten, opti sche witmakers, chloorbleekmiddelen en synthetische geur- of kleurstoffen. De ingrediënten van plantaardige herkomst zijn volledig en snel biologisch afbreek baar. Voor de plantaardige zeep bedraagt de afbraaktijd in het milieu drie dagen. Ecover zegt dat haar producten een stuk minder agressief zijn voor mensen met een gevoelige huid en dat ze niet op die ren getest zijn. Verpakkingen De kartonnen verpakking voor de poeders van Ecover bestaat uit 85 procent gerecy cleerd papier. Een plastic handvat ont breekt. De flessen voor de vloeistoffen zijn van polyethyleen, de minst schadelijke Bewaar in deze box: - Accu's - Afbijtmiddel - Afgewerkte olie - Antivries en koelvloeistof - Batterijen - Bestrijdingsmiddelen - Cosmeticaresten - Foto-chemicaliën - Kw ikthermometers - Lijm- en kitresten - Oude medicijen - Schoonmaakmiddelen - Spuitbussen -Verdunner, thinner - Verfresten - Zuren, zoals zoutzuur of accuzuur - Bewaar de stoffen in de oorspron kelijke verpakking of schrijf op de verpakking wat de inhoud is. - Houd deze milieubox buiten bereik van kinderen. - Verpak vloeistoffen in afgesloten potten of flessen. - Overhandig de volle box aan het personeel van het inzamelbedrijf. - Zet de milieubox nooit aan de straat. - Deze milieubox hoort bij het huis waar u nu woont. Laat bij verhui zing de box dus staan. U kunt de meeste van deze stoffen herkennen aan de volgende symbolen op de verpakking: plasticsoort. Volgens Ecover worden de verpakkingen bedrukt met inkten die vrij van zware metalen zijn. Voor de reform winkels heeft Ecover 25 litervaten met pomp beschikbaar waaruit de klant zelf de flessen kan navullen. Voor meer informatie: Eco Point, Pluimpotweg 36, 4695 RS Sint- Maartensdijk, tel. 01666-4399. Ecover N. V, Industrieweg 3, B 2390 Oost- malle (België), tel. 09-3233124373- Natufood, Postbus376, 3840 AJHarder wijk, tel. 03410-64211. Vereniging Milieudefensie, Damrak 26 1012 LJ Amsterdam, tel 020-6221366. Milieutelefoon, tel. 020-6262620. Artikel "Allesreinigersgetest", Consumen tengids februari 1992. Artikel "Praktisch bekeken", Wantijfebi~u- ari 1991. Boek "Milieukompas ivas- en schoon maakmiddelen Vereniging Milieudefen sie, mei 1991. Ja, ik steun de strijd voor een beter milieu in Zeeland Naam: Adres: Postcode woonplaats: Tel. "N wordt lid van de Zeeuwse Miliefederatie en ontvangt vier keer per jaar Wantij, tijdschrift E J voor milieu en natuur in Zeeland. 51 is 1Jl s "n doet een lidmaatschap van de Zeeuwse Milieufederatie cadeau. Ontvanger krijgt vier keer per I I 1 I I S1 J jaar Wantij, tijdschrift voor milieu en natuur in Zeeland. S S i I I Ontvanger: Adres: l 5 Li I Postcode woonplaats: Tel. Ik wacht met betalen (tenminste f 25,- per jaar) op de acceptgiro. VOUWBLAD WANTIJ MAART 93 -O O

Wantij | 1993 | | pagina 16