.a E <u <u aj ai a) 73 5 F 5 Column 10e jaargang, nr 2, juni 1993 2 Column 3 Bintjes en Bildtstars in de ban Aardappeltelers en milieubeweging rond de tafel Jacques Roumen en Albert Aartsen 5 Landschap Meidoornhagen Rudie Geus 6 Zeeuws probleem vraagt om Zeeuwse oplossing Provincie maakt geen schoon schip met waterbodems Tjeu van Mierlo 8 Handhaving De strafzaak 'OVET' Ton de Lange 10 Berichten 11 Bezoek 12 Zeeland hekkesluiter bij gescheiden inzamelen gft-afval Albert Aartsen 14 Regionaal Welzijnsraad Sas van Gent Maurice Vereecken 15 Educatief Ecoteams in Zeeland aan de slag Cathy Dingemanse en Marten Wiersma 16 Vraagtekens bij luchtverontreiniging Zeeuwse bedrijven Peter van den Berg 17 Reacties Herinktservice printerlinten; Lease Luier Express; Aasspitterij in Oosterschelde wilde handel 18 Verschenen 19 Vogelvlucht Het Zwin Jacqueline Midavaine Vrouwen en leeuweriken Vrouwe lijke collega's zijn schaars in natuurbe- schermingsland. Trouwens niet alleen in deze sector, het hele beleidswereldje lijkt louter een mannenaangelegenheid. Als er al een vrouw het waagt zich op een verga dering te vertonen, zorgt de merkwaardi ge aandacht van de voorzitter er wel voor dat het meteen de laatste keer is geweest. "Een bijzonder woord van welkom....". Voor de natuurbescherming is het opmer kelijk omdat op excursies en in het leden bestand de vrouwen eerder oververtegen woordigd zijn. Alleen in de sector natuur- en milieueducatie vormen de vrouwen duidelijk de meerderheid, behalve dan als het om de directeuren/coördinatoren gaat. Wandelend van de trein naar een volgende vergadering had ik het daar nog over met één van die weinigen. Het lijkt er op dat vrouwen meer van de natuur genieten, ter wijl mannen de natuur in tabellen en gra fieken willen vangen. Dat maakt mannen geschikter voor beleidswerk. Het haalt niet veel uit om te pleiten voor de natuur omdat de vlier zo lekker ruikt, de atalanta zo mooi van kleur is of de leeuwerik zo prachtig zingt. "Goede argumenten heb ben we nodig, mevrouw, en harde gegevens". Leeuweriken zijn er trouwens de laatste jaren ook opmerkelijk weinig. Het valt tegenwoordig op als je onder het fietsen nog een leeuwerik tegenkomt. Nog niet zo lang geleden werd een mooie fietstocht van begin tot eind begeleid door zingende leeuweriken. Ook andere vogelaars is dit opgevallen. Eigenlijk kom je alleen in echte natuurgebieden zoals Saeftinghe of de duinen van Schouwen de leeuwerik nog volop tegen. Boeren moeten in hun weilanden op de grutto's letten, omdat Nederland een internationale verantwoor delijkheid draagt voor deze vogelsoort. Immers 75% van de Europese broedparen is in Nederland te vinden. Een gruttonest wordt gemarkeerd en de boer krijgt ervoor betaald. Naar een leeuwerik wordt niet omgekeken. Te gewoon, niets bijzon ders. Het wordt stil in de polder. Thijs Kramer, stafmedewerker ZMF. 20 Agenda Zomer Vouwblad De Groene Keuken 2 WANTIJ JUNI 1993

Wantij | 1993 | | pagina 2