S irVn-v de Natuur- en Vogelwacht Schouwen- Duiveland dit initiatief genomen om via het ruilen van gronden de natuurontwik kelingszone langs de zuidkust van Schouwen in z'n geheel te kunnen realiseren. De boeren uit dit gebied kunnen dan op vrijwillige basis naar een andere plaats op het eiland verhuizen. In het landinrichtingsplan kan verder de inrichting van de natuurontwikkelingsge bieden worden geregeld. Het waterschap zal blij zijn dat de rijksoverheid in het kader van landinrichting financieel bijspringt als het gaat om het realiseren van de benodigde waterhuishoudkundige werken. Er zal nog heel wat nodig zijn om een goede scheiding aan te brengen tussen het zoute natuurgedeelte en het landbouwgebied waar ze dat zoute water kunnen missen als kiespijn; Er is op dit moment op initiatief van de provincie een werkgroep aan het stoeien met deze vraag. In dit zogenaamde gebiedsgerichtproject Zuidkust Schouwen wordt gekeken hoe het gebied ingericht kan worden met speciale aandacht voor het waterbeheer. Om praktijkervaring op te doen zal het weiland dat Staatsbosbeheer in de Prunje bezit worden heringericht. Dit 7,5 ha groot gebied zal begin 1994 op de schop gaan. Daar krijgen we dus binnenkort op kleine schaal te zien hoe een groot deel van de zuidkust van Schouwen zal worden ingericht. Overigens wordt ook in de landinrich tingsprojecten op Tholen hard gewerkt aan de natuurontwikkelingsplannen. Daarvoor werd 50 ha landbouwgrond in de van Haaftenpolder aangekocht en in het landinrichtingsplan Poortvliet zijn de Tureluur-projecten in de Scherpenisse- polder en de Klaas van Steenlandpolder opgenomen. Ed Nijpels oefent z'n teks Gert de Kok z'n vogelkem Vuilstort Een voor Plan Tureluur belangrijk besluit is dat er in de toekomst geen afval verwerkt zal worden op de vuilstortplaats bij de Schelphoek. In 1995 zal de vuilstort worden gesloten en zal de afvalverwerking verhuizen naar een bedrijventerrein bij Zierikzee. De vuilstort ligt middenin de toekomstige natuurzone. Vanuit een goed ruimtelijk beleid is afvalverwerking hier niet op z'n plaats. Plan Tureluur blijft in het centrum van de aandacht staan. De Oosterschelde verdient dat. Ook de komende 18 jaar, want dat is de periode die resteert van de 20 jaar die zijn uitgetrokken om Plan Tureluur te realiseren. Tureluur in uitvoerin Artist impression v I J I ->Vv

Wantij | 1993 | | pagina 36