Natuur monumenten ook Tureluurs Tureluur expres Natuurmonumenten is één van de toekomstige beheerders van de nieuwe natuurgebieden rond de Oosterschelde. De ZMF werkt in het kader van Plan Tureluur dan ook nauw samen met deze vereniging. Een goed voorbeeld daarvan is de gezamenlijke aanvraag voor landinrichting op Schouwen. Eén van de eerste projecten die door Natuurmonumenten wordt opgepakt is de Galgenpolder. Deze polder ligt ten zuiden van Zierikzee aan de oostzijde van het havenkanaal. Een gedeelte van het bouwland in deze polder is door Natuurmonumenten aangekocht. Daarmee is het natuurlijk nog geen natuurgebied. Eerst moeten er een paar maatregelen genomen worden. De sloten moeten bijvoorbeeld worden dichtge maakt om beter van het zoute kwelwater gebruik te kunnen maken. Het goed benutten van het zoute water zorgt ervoor dat in het gebied volop zeekraal kan groeien. Dat levert in het najaar die prachtige, voor de zuidkust van Schouwen zo kenmerkende rode kleur op. Natuurmonumenten heeft voor de Galgenpolder een inrichtingsplan gemaakt, waarin de verschillende maatregelen zijn opgenomen. Op niet al te lange termijn hoopt men dit plan ook daadwerkelijk uit te voeren. Dit deel van de Galgenpolder zal als één geheel beheerd worden in combinatie met de inlaag die aan de Galgenpolder grenst. Dat is de inlaag, die bij het verlaten van de Zeelandbrug aan de linkerkant van de weg goed te zien is. Het waterschap Schouwen-Duiveland heeft zich bereid verklaard om deze inlaag in de toekomst aan Natuurmonumenten te verpachten. Colofon "Nieuwsbrief Tureluur" is een uitgave van: De Zeeuwse Milieufederatie en de Vereniging Natuurmonumenten Nummer 2, november 1993. ISSN 0929-029x. Ravelijn de Groene Jager 5, Postbus 334, 4460 AS Goes, tel. 01100-30075 Is ervan Plan Tureluur al iets te zienPJa zeker, en de ZMF biedt u de mogelijkheid om dat met eigen ogen te aanschouwen. Op zaterdag 22 januari kunt u deelnemen aan de Tureluur Expres, een bustocht rond de Oosterschelde. Tijdens deze tocht zal uitgebreid aandacht besteed worden aan het hoe en waarom van Plan Tureluur. Ook zullen de eerste resultaten worden getoond zoals in de Schelphoek en op Tholen. Er wordt regelmatig een korte wandeling gemaakt om niet de hele dag in de bus te zitten. Tussen de middag wordt gestopt om de lunch te gebruiken eremging Natuurmonumenten of de eigen boterhammen op te eten. De excursie wordt geleid door Thijs Kramer. Tureluur Expres zaterdag 22 januari 1994 vertrek 9.30 uur station Goes terug 16.00 uur kosten f25 per persoon opgave telefonisch tijdens kantooruren bureau ZMF: 01100-30075. vanaf 3 jan. tot 15 jan. Tekst: Thijs Kramer Kaart en logo: Paul Maas/Eric van Rootselaar, illustratoren, Amsterdam Grafische vormgeving: Kristiaan Daled bNO, Oostburg Druk: Zoetewij, Yerseke. Plan Tureluur is in brochurevorm door de Zeeuwse Milieufederatie uitgebracht. Aan de brochure ligt een nota ten grondslag. Deze nota is in opdracht van de ZMF opgesteld door Bureau Waardenburg b.v., Culemborg. Beide uitgaven zijn verkrijgbaar bij de ZMF. De brochure kost f 5,- en de nota f 25,-, excl. verzendkosten.

Wantij | 1993 | | pagina 40