Natuur, Milieu en Waterscha Een uitgave van de Zeeuwse Milieufederatie. december 93 Die verkiezingen zijn belangrijk omdat er nu meer kansen zijn om de belangen van natuur en milieu in de waterschaps besturen te laten doorklinken. Waterschaps verkiezingen: belangrijk voor natuur en milieu 2 Maart 1994 is een datum om te onthouden. Dan vinden in Zeeland de eerste waterschaps verkiezingen nieuwe stijl plaats tegelijkertijd met de gemeenteraadsverkiezingen. Die verkiezingen zijn belangrijk, omdat er nu meer kansen zijn om de belangen van natuur en milieu in de waterschapsbesturen te laten doorklinken. Als gevolg van veranderingen in de Wet op de waterhuishouding kunnen alle burgers stemmen, die op de één of andere manier wat aan het waterschap betalen. Daardoor is het meer dan vroeger mogelijk dat mensen met open oor en oog voor natuur en milieu en met een energieke inzet in het waterschapsbestuur een plaats verwerven. Belang De Zeeuwse Milieufederatie vindt dit een goede zaak. Vorig najaar heeft de ledenverga dering dat uitgesproken. De leden onderkennen dat pleitbezorgers van natuur en milieu in het waterschapsbestuur kunnen bijdragen aan een voortvarende en goede aanpak door de waterschappen. Want waterschappen betekenen veel voor natuur en milieu in Zeeland. De waterschappen hebben een belangrijke milieutaak. Ze zijn verantwoordelijk voor de kwaliteit van het oppervlaktewater. Voor de natuur is het van het allergrootste belang dat er genoeg water is van goede kwaliteit. Ook daarvoor moet het waterschap zorgen. En tenslotte zijn de waterschappen buitengewoon belangrijke beheerders van het landschap, omdat ze het beheer hebben van sloten, wegen, dijken en duinen. Hoe dat allemaal zou moeten staat in grote lijnen in het provinciale waterhuishou dingsplan. Waterschappen moeten het plan uitwerken in hun beheersplannen. Hart Het is zaak dat deze taken en mogelijkheden met verve door een waterschapsbestuur worden opgepakt. Bestuursleden met een hart voor natuur en milieu kunnen er voor zorgen dat waterschappen snel en goed aan de slag gaan. Daarom roept de Zeeuwse Milieufedera tie individuele leden en mensen van aangesloten organisaties op zich kandidaat te stellen voor een bestuursfunctie. Zij kunnen zich verkiesbaar stellen voor zowel de categorie 'ingezetenen' als de categorie 'gebouwd' (de huiseigenaren). In deze nieuwsbrief treft u nog meer informatie over de waterschapsverkiezingen aan en wetenswaardigheden op het gebied van waterschap, natuur en milieu in Zeeland, (tvm) Ontwatering landbouwpercelen

Wantij | 1993 | | pagina 43