natuur en De groene punten van de ZMF Bert van der Hoef, kandidaat op Walcheren Bert van der Hoef maken dat hij of zij het 1 O-punten programma onderschrijft. De waterschappen zullen de kandidaten in de gelegenheid stellen zich te presenteren in een tweede verkiezingskrant. In ieder geval kan van deze mogelijkheid gebruik worden gemaakt om aan te geven dat de 10 groene punten van de ZMF onderschreven worden. In een volgende nieuwsbrief, die nog voor 2 maart uitkomt, zullen we hierop nog terugkomen, (tk) De zorg voor de waterkwaliteit maakt van de waterschappen één van de belangrijkste milieu organisaties. Hoe kunt u weten of een kandidaat voor de waterschapsverkiezingen zich hard zal maken voor natuur en milieu? Om een antwoord te geven op deze belangrijke vraag heeft de ZMF een 10 punten programma opgesteld. Dit programma geeft aan wat we op natuur- en milieugebied van een waterschap verwachten. Kandidaten voor de waterschapsverkiezingen kunnen aangeven dat ze dit programma onderschrijven. Dan weet u dat deze kandidaat natuur en milieu een warm hart toedraagt. De 10 groene punten van de ZMF natuur en milieu verdienen meer aandacht van de waterschappen. het verbeteren van de kwaliteit van het water in de sloten, kanalen en kreken verdient prioriteit. Er moet weer gezwommen kunnen worden in onze polders. daarvoor is het ook nodig dat de vuile bodem van sloten en kanalen wordt schoon gemaakt. bij het beheer van de zeedijken en duinen staat de veiligheid van het achterland voorop. Maar daar waar mogelijkheden zijn om natuurwaarden te bevorderen, moeten ze worden benut. waterschappen besteden bij het beheer van dijken, sloten en wegen in het binnenland veel aandacht aan natuur en landschap. Waterschap pen bevorderen de aanplant van bomen en struiken en gebruiken geen onkruidbestrijdingsmiddelen meer bij het beheer. natuurgebieden verdienen voldoende water van goede kwaliteit. Zondereen goed waterbeheer heeft de natuur geen toekomst. waterschappen zetten zich in voor het terugdringen van het autoverkeer. Alleen plaatselijk verkeer op de polderwegen. Ruim baan voor fiets en wandelaar. Geen auto in de natuur. waterschappen staan geen jacht meer toe in h un terreinen als het louter gaat om het plezier van het jagen. waterschappen behoren meer voorlichting te geven, zodat de burgers weten waaraan hun geld wordt besteed en ook waarvoor. Daarbij wordt extra aandacht besteed aan het hoe en waarom van de aanpak van milieuproblemen. de waterschapslasten moeten binnen de perken blijven. Bij het verdelen van het geld verdienen natuur- en milieuzaken ook prioriteit. De ZMF is in overleg met de aangesloten natuur- en milieuorganisaties op zoek naar geschikte kandidaten voor de waterschapsver kiezingen van volgend jaar. Eén van de eersten die belangstelling toonde was Bert van der Hoef. Deze leraar biologie op een middelbare school in Middelburg heeft al wat ervaring in het vergadercircuit. Hij is namens de natuurbe scherming lid van de ruilverkavelingcommis sie Walcheren. Daarnaast is hij ook voorzitter van het Milieu-informatie en -educatiecen trum Middelburg/Vlissingen (MIC/MEC). Maar dit voorzitterschap wil hij graag inruilen voor een plaatsje in het bestuur van het waterschap Walcheren. 'In de ruilverkavelings commissie heb ik gemerkt dat waterschapszaken ontzettend belangrijk zijnvertelt Bert, 'de manier waarop de dijken en duinen beheerd worden, hoi het waterschap besluit over het waterpeil in sloter en watergangen, het is allemaal van groot belang voor de natuur en het landschap op Walcheren. Die ervaringen in de landinrichtingscommissie vormen voor mij de hoofdmotivatie om me verkiesbaar te stellen. Daar komt nog bij dat het milieu ook bij het waterschap een steeds belangrijkere rol gaat spelen Geen vertrouwen Bert van der Hoef heeft er geen vertrouwen in dat het huidige waterschaps bestuur het natuur- en milieubelang op een zorgvuldige manier zal meewegen in de besluitvorming. 'De bestuursleden uit agrarische hoek die nu de dienst uit maken binnen het waterschap zijn misschien wel 'milieu-minded'Maar ze zijn dat vanuit een ander belang en met een andere invalshoek. Het is dan ook van groot belang dat er binnen het waterschapsbestuur andere geluiden naar voren worden gebracht. Trouwens, wij als ingezetenen betalen een belangrijk deel van de waterschapsinkomsten, dan wil je daar ook wat over te zeggen krijgen(tk) Natuur, milieu en watersch in Zeeland

Wantij | 1993 | | pagina 45