Msertcnren Kandidaten waterschaps verkiezingen Op 2 maart 1994 is het dan zover. Tegelijkertijd met de gemeenteraadsverkiezingen vindt ook de verkiezing plaats van een nieuw waterschapsbe stuur. De Nieuwsbrief "Natuur, milieu en waterschap" is hieraan voor een groot deel gewijd. De ZMF is samen met de regio nale natuur- en milieuorganisa ties op zoek naar kandidaten. Dat heeft ook al tot resultaat geleid. Het ziet er naar uit dat er in elk waterschap een stem kan worden uitgebracht op enkele personen die zich hard willen maken voor natuur en milieu. In gezamenlijk overleg wordt ver volgens afgesproken wie zich voor de categorie "gebouwd" en wie zich voor de categorie "inge zetenen" kandidaat stelt en hoe aan publiciteit kan worden gewerkt. Kandidaatstelling Degenen die zich kandidaat wil len stellen verzoeken wij een formulier voor de kandidaatstel ling op te halen bij hun water schap. Dat kan vanaf 20 decem ber. Het formulier moet door 10 personen worden ondertekend. Bovendien moet ook een plaats vervanger worden gezocht. Wij stellen voor dat kandidaten die een eigen huis bezitten 10 hand tekeningen ophalen bij andere huiseigenaren. Dan kan in geza menlijk overleg altijd nog wor den bezien of zo'n persoon zich kandidaat stelt voor de categorie "gebouwd" of "ingezetenen". Niet-huiseigenaren zullen voor de categorie "ingezetenen" handtekeningen moeten opha len bij personen van 18 jaar en ouder. Deze formulieren zullen uiterlijk 18 januari voor 16.00 uur op het waterschapskantoor moeten worden ingeleverd. Vergadering Voor de milieu- en natuurkandi- daten van de waterschappen Walcheren en Noord- en Zuid- Beveland zal op 13 januari een gezamenlijke vergadering wor den gehouden op het kantoor van de ZMF aan Ravelijn de Groene Jager 5 te Goes. Aanvang 19.30 uur. Indien u interesse hebt om u kandidaat te stellen voor de waterschapsverkiezingen kunt u vanaf maandag 3 januari contact opnemen met de ZMF (tel. 01100-30075). (TK/TvM) Grote belangstelling voor studiedag afvalpreventie Bij steeds meer bedrijven in Zeeland blijkt dat met afvalpre ventie de hoeveelheid afval al snel te verminderen is met meer dan 30%. Daarnaast is afvalpre ventie niet alleen goed voor het milieu, maar preventie levert nog geld op ook. Want met afval preventie voorkom je dat kostba re grondstoffen, energie en inge zette arbeid weggegooid wor den. Dat zijn een aantal van de opmerkelijke uitspraken die ruim 80 ondernemers te horen kregen van de inleiders M. van Mierlo van de ZMF, J. Dieleman van het Erasmus-studiecentrum en H. Meulenbeld van het Nationaal Milieucentrum op de studiemiddag "Kiezen voor min der afval" op 29 november in Motel Goes. De ZMF, provincie Zeeland en beide Kamers van Koophandel organiseerden de studiemiddag om meer bekendheid te geven aan het begrip afvalpreventie en om ondernemers handvatten te geven om afvalpreventie in hun bedrijf in te voeren. Inleidingen Commissaris van de Koningin van Gelder zat de middag voor. In zijn inleiding vergeleek hij afvalpreventie met energiebe sparing. Volgens hem past tegen woordig ieder bedrijf energiebe sparing toe, alleen al uit het oog punt van geldbesparing. Met afvalpreventie zal dat ook gaan gebeuren. De heer Dieleman ging kort in op de definitie van preventie. Hij benadrukte dat in de praktijk het begrip afvalpreventie nog steeds wordt verward met her gebruik. Bij hergebruik zorg je dat de afvalstoffen in de kring loop blijven. Bij afvalpreventie richt je je op het gebruik van minder (schadelijke) grondstof fen en energie, of op het verlen gen van de levensduur van een produkt. 9 WANTIJ DECEMBER 1993

Wantij | 1993 | | pagina 9