jovT ivnien minister Bukman opviel, was, dat bijna alle partijen in hun pleidooi een lans braken voor de Zeeuwse wens. Dat betekent dat men kan gaan nadenken oyer de vraag hoe het geld dat voor de WCL's beschik baar is, besteed kan worden. De ZMF zal op korte termijn de ver schillende organisaties die bij de WCL betrokken zijn bijeen roe pen om hierover na te denken. In ieder geval kunnen de gemeente Borsele en het provin ciebestuur nu tonen dat ze ook goed kunnen samenwerken, (tk) Waterschapsbestuur wil regeren over het graf De waterschapsbestuurdèrs staan momenteel voor de taak om het provinciaal waterhuis houdingsplan om te zetten in concrete beheersplannen. In zo'n beheersplan moeten de activiteiten van het waterschap voor de komende vier jaar wor den opgenomen. Het waterschap Noord- en Zuid- Beveland heeft als eerste zo'n beheersplan gepubliceerd. Het kan de toets der kritiek totaal niet doorstaan. Het plan is uiterst vaag. Dat heeft tot gevolg dat na vier jaar niet te beoordelen is of het waterschap op een goede manier haar taak heeft uitge voerd. Verder is het plan conser vatief en heeft het huidige waterschapsbestuur voor nieuw beleid veel extra geld niet over. De ZMF heeft dan ook bijzonder kritisch gereageerd. Het eerste waterschap zet per slot van reke ning de toon. Alles duidt er op dat het bestuur van het water schap bewust gekozen heeft voor deze aanpak. Naar de reden kunnen we alleen maar raden.(tk/tvm) Contactpersonen AID In dit Wantijnummer is een interview opgenomen met dhr. J. Hambeukers van de Algemene Inspectiedienst van het ministe rie van Landbouw, Natuurbeheer en Visserij. Deze dienst heeft een belangrijke con troletaak op het gebied van mest, bestrijdingsmiddelen en natuurbescherming. Dhr. Hambeukers maakt in het inter view duidelijk hoezeer hij hecht aan samenwerking met de natuur- en milieubeweging. Mensen van natuur- en milieuor ganisaties zijn vaak in het veld. Daarom kunnen zij in de rich ting van de AID een oog- en oor functie vervullen. Zaken die niet in de haak zijn kunnen aan de AID worden doorgegeven. Bij de Inspectie Zuid van de AID zijn er contactpersonen voor Zeeland die tips en klachten zullen afhan delen. Na kantoortijd vindt auto matisch doorschakeling plaats naar de meldkamer van de AID te Kerkrade. Het gaat om de vol gende contactpersonen: Bestrijdingsmiddelen, inspec teur J. Koning: kantoor 040-562544 Meststoffen, inspecteur G. Hübben: kantoor 040-562541 Bosbouw/natuurbescher ming, inspecteur L.vd. Heijden: kantoor 040-562545 Natuurbescherming, inspec teur J. Sniekers: kantoor 040-562545; en inspecteur M. vd. Westelaken: kantoor 040-562547 Verspreidt namen en nummers onder de actieve leden! (tvm) Fietsactie 1994: Op naar de 1 miljoen kilometers Het Zeeuws Platform Duurzame Ontwikkeling organiseert dit jaar voor de derde keer de "500 km Fietsactie" voor het woon werkverkeer. Nieuw is de inzet van vijf ligfietsen. Deelnemers kunnen per toerbeurt een week lang de ligfiets gebruiken. De actie is bedoeld om het autover keer terug te dringen. Door 625 deelnemers werd vorig jaar gemiddeld 1100 gefietst. De doelstelling voor 1994 is scherp: 1000 deelne mers en 1 miljoen kilometer. Dit jaar worden onder de deel nemers meer dan 25 prijzen ver loot. Hoofdprijs een nieuwe fiets. Deelnemerskaarten worden dit jaar niet via Wantij verspreid. Die kun je nu bestellen bij het secretariaat van het Zeeuws Platform Duurzame ontwikke ling, Postbus 2125, 4460 MC, Goes, tel. 01100-50051. Neem contact op met Ad Phernambucq. (ap) Stuur de deelnemerskaart na 1 oktober zo snel mogelijk naar: p.a. Zeeuws Platform Duurzame Ontwikkeling Postbus 2125 4460 MC Goes U maakt kans op aantrekkelijke prijzen: Een Batavus Barcelona TK3 1000 gulden aan waardebonnen 25 abonnementen op de 'Vogelvrije Fietser' Probeer eens een ligfiets Deelnemers aan de actie krijgen de kans een week lang op een M5 ligfiets naar het werk te gaan. Belangstelling? Bel 01100-50051. Ook bedrijven/instellingen kunnen meedoen Steeds meer bedrijven en instellingen doen mee aan de actie. Informeer over de mogelijkheden. Bel 01100-50051. De 500 km ActieNieuwsbrief houdt u op de hoogte van het verloop en de resul taten van de actie. Deze actie wordt mogelijk gemaakt door de financiële steun van het Ministerie vanVerkeer en Waterstaat, de Provincie Zeeland en de stichting DOEN!. 10 WANTIJ FEBRUARI 1994

Wantij | 1994 | | pagina 10