Kreken en hun toekomst Educatief CNME Onder deze naam wordt een educatief project uitge voerd door de gezamenlijke NME-organisaties in Zeeland. De bedoeling is om Zeeuwen en recreanten in Zeeland op een prettige manier te laten kennis maken met natuurontwikkeling op kleine schaal. Als voorbeeld zijn de kreken gekozen. hHet project bestaat uit een ten toonstelling, een folder, een cur sus, informatiebijeenkomsten en materiaal voor scholen. Regionale organisaties kunnen van het project gebruik maken bij hun activiteiten. De tentoonstelling is verzorgd door het Zeeuws Biologisch Museum, en kan per regio worden aangevuld met specifieke informatie. Het Museum helpt daarbij. De folder is in grote oplagen verkrijgbaar. Per regio kan een inlegvel worden toege voegd. Dit inlegvel is in de standaard lay out beschikbaar. Per regio worden een cursus van 3 avon den en een excursie aangeboden om leden van natuur- en milieu-organisaties bij te praten over het beleid, de stand van zaken en de educatieve mogelijkheden van natuurontwikkeling rond kreken. De cur- Cursus natuur- en milieu-educatief medewerk(st)er Medio januari 1995 begint de nieuwe cursus natuur- en milieu-educatief medewerk(st)er van het IVN, ook bekend als de natuurgidsencursus. Deze afwisselende cursus zal ander half jaar duren en loopt tot juni 1996. De cursusavonden worden één keer in de twee weken gehouden op dinsdagavond. Iedere maand is er ook nog een excursie. Het doel van de cursus is het opdoen van kennis en ervaring om te kunnen optre den als natuurgids of als vrijwilliger voor allerlei natuur- en milieu-organisaties. Hierbij kan gedacht worden aan de win kel van het MIC/MEC in Middelburg, ondersteuningsactiviteiten voor plaatse lijke natuurverenigingen, meedenken en helpen met het opzetten van cursussen bij de werkgroep natuur- en milieu-edu catie Walcheren/TVN in oprichting, edu catie op scholen enz. Activiteiten Tijdens deze cursus wordt aandacht besteed aan: het opdoen van kennis over natuur en milieu op Walcheren; ervaring opdoen met diverse educa tieve activiteiten (excursies, natuur paden, spreekbeurten, tentoonstellin gen, onderzoeken, determineren); het zelf organiseren van activiteiten; De cursus wordt gegeven door het cur susteam en gespecialiseerde gastdocen ten. Het lesmateriaal bestaat uit het IVN- cursusboek aangevuld met stencils en zelf gemaakte opdrachten. Voor deze cur sus is geen speciale vooropleiding nood zakelijk. Van de cursist wordt verwacht dat hij/zij zich na het beëindigen van de cursus als vrijwilliger in gaat zetten. De cursus wordt gesubsidieerd, iedere deelnemer betaalt eèn eigen bijdrage van 200,— voor de gehele cursus, inclusief het lesboek. Voor meer inlichtingen en opga ve kunt u zich wenden tot: Hetty Begheijn tel. 01185-3105 Marijke de Heer tel. 01180-37429 MIC/MEC tel. 01180-33419 sus wordt uitgevoerd door het Consulentschap NME en de Stichting Landschapsverzorging. Ook is er materiaal beschikbaar voor het organiseren van informatiebijeenkomsten voor boeren, burgers en buitenlui die te maken krijgen met natuurontwikkeling in de buurt. Ten slotte komt er begin 1995 nog materi aal beschikbaar waarmee scholen aan de slag kunnen. Draaiboek De provincie Zeeland betaalt het project, waardoor we de materialen kosteloos kun nen aanbieden aan regionale en lokale organisaties die hiermee willen werken. Ook is er een bescheiden budget beschik baar voor het aanvullen van de tentoon stelling met een regionaal deel. Voor iedereen die met dit onderwerp aan de slag wil is het advies om het draaiboek met uitvoerige inhoudelijke, technische en organisatorische informatie aan te vragen. Voor meer informatie: Consulentschap NME Postbus 334, 4460 AS Goes tel. 01100-11675. 9 WANTIJ SEPTEMBER 1994

Wantij | 1994 | | pagina 9