ouwblad r_™ Zonder auto natuurlijk Fijn naar het strand? Campagne De Zak december 1994 Fietsverkeer stimuleren Voor meer informatie Esther Blok Niets mooiers clan een zomer in de Zak. Maar natuurlijk, wel per fiets, want alleen dan kan je echt genieten van het landschap, van de rust. De Zeeuwse zanger Peter Dieleman zingt er over: "Dan fiets ik fietsroutes gemaakt kunnen worden. De campagne is in Zeeland gestart in de Zak van Zuid-Beveland. Het is de bedoeling dat in andere gebieden soortgelijke campag nes worden opgezet. den, dan fiets ik wee is vedder't is mooi weer, en de weken bin ier vlak. Ak ke/uk ek de wind wè twi keer achter Alles op 'themak, 'nzummerindeZak." Zeeland heeft veel moois te bieden maar helaas trekt het merendeel van de mensen er per auto aan voor bij. Daarin moet verandering komen. Een dagje naar het strand of een tochtje door de Zak van Zuid- Beveland? Zonder auto natuurlijk. Zeeland heeft een aantal natuur gebieden en buitengebieden die zeer de moeite waard zijn. Een van die gebieden is de Zak van Zuid- Beveland. De dorpen met hun grote ker ken verhalen van een rijk verleden, toen nog veel geld verdiend werd in de wolhan- del. Je vindt er fraaie oude boerderijen en vliedbergen. Er staan grenslinden van meer dan 200 jaar oud. De kleine polders en de kronkelige dijkjes zijn nog niet ten prooi gevallen aan de ruilverkaveling. De oude meidoornhagen,uit de tijd dat er nog geen prikkeldraad bestond, bieden voed sel en bescherming aan tal van diersoor ten. Samen met de fietsersbond ENFB, Stichting Behoud de Zak van Zuid- Beveland (BZZB), NIVON en KNNV voert de Zeeuwse Milieufederatie campagne om het autoverkeer in waarde volle buitengebieden terug te dringen en het fietsen en wandelen te stimuleren. De campagne "Zonder auto natuurlijk" moet leiden tot aantrekkelijke fiets- en wandel routes en tot de concentratie van autover keer op de grote doorgaande wegen. Een van de mogelijkheden om dat te berei ken is het afsluiten of "doorknippen" van wegen voor gemotoriseerd verkeer door middel van obstakels of verbodsborden. Welke wegen precies voor afsluiten in aan merking komen, wil de ZMF in overleg met belanghebbenden (bewoners, land bouworganisaties enz.) uitwerken. In een vergelijkbare situatie in Enschede werd aangetoond dat met een beperkt aantal wegafsluitingen veilige en aantrekkelijke De schaapskudde, een van de publiekstrekkers van de Zak. 1 VOUWBLAD WANTIJ DECEMBER 1994

Wantij | 1994 | | pagina 11