bepaalt dat in het jaar 2000 zo'n 250 Mw windenergie in Zeeland wordt opgewekt. Zeeuwse Milieufederatie en Zeeuws Landschap willen dan ook dat er snel werk van de plaatsing van windparken wordt gemaakt. Zij benadrukken dat de kwaliteit van de natuur nauw samenhangt met de kwaliteit van het milieu. Vuile lucht schaadt de natuur. Windenergie is een schone, duurzame energiebron waaraan een windrijke provincie als Zeeland ruimte voor moet geven. De ZMF en het Zeeuws Land schap verwachten veel van de realisatie van grote parken op enkele grootschalige lokaties, zoals aangewezen door de pro vincie. Met grote parken kan de inspanningsverplichting effi ciënt en snel worden gereali seerd. Versnippering wordt voorkomen. Beide organisaties hebben Gedeputeerde Staten gevraagd de handen uit de mouwen te steken en alle invloed aan te wenden om de 250 Mw wind energie vlot van de grond te krijgen. (TvM) Sleutelactie voor kerncentrale De kerncentrale Borssele moet in 2003 dicht. De Tweede Kamer staat geen verlenging van de bedrijfstijd toe. Daar is de anti-kernenergiebeweging blij mee. De actiegroep 'Stop Borssele' wil die vreugde niet onder stoelen of banken steken. Zij gaat oude sleutels inzamelen. Van die oude sleutels wil de actiegroep een monument laten vervaardigen door een kunstena res. Met haar zijn al afspraken gemaakt. Het monument moet een plaats krijgen op de dijk voor de hoofd ingang van de kerncentrale in Borssele. Een officieel verzoek hiertoe is intussen ingediend bij de burge meester van Borssele, de heer Mandos. De actie voor het inzamelen van oude sleutels loopt door zolang de kerncentrale nog draait. Het betekent dat we nog enkele jaren kunnen sparen. Er zijn al enkele inzamelings- punten voor uw sleutels gevon den. In Zeeuws- Vlaanderen zullen de daar aanwezige Wereldwinkels de sleutels in ontvangst nemen. Voor overig Zeeland kunt u tele fonisch informeren. Bel 01180-33938 of 01189-3095. Zamel in en draag bij aan het sleutelmonument. (TvM) Beheersplan waterschap Walcheren behoort tot de betere Het waterschap Walcheren sluit met haar beheersplan de rij van Zeeuwse plannen. Al komt het in tijd achteraan, het betekent niet dat de inhoud achterblijft bij andere beheersplannen. Het plan is redelijk concreet, het integrale karakter komt behoor lijk uit de verf en het sluit aan bij het Provinciale Waterhuis houdingsplan. Toch blijven ook bij dit plan vele vragen over. Het plan spreekt alleen over de planperiode van 4 jaar, maar geeft geen doorkijkje naar de jaren erna. Bereiken we met het plan duurzame watersystemen in 2015, is de belangrijke vraag. Ook voor Walcheren geldt dat de doelstellingen van het plan moeilijk afrekenbaar zijn. Verder is de presentatie van de financië le gevolgen onoverzichtelijk, waardoor het ondoenlijk is om het waterbeheersplan van de provincie en dat van het water schap Walcheren te vergelijken. Zo is het niet mogelijk om de besteding van de ingezetenen- omslag na te gaan. (TvM) Recreatiebeleid OM?? Iedereen die het beleid van het provinciebestuur volgt over recreatie en toerisme merkt dat alles tijdelijk en relatiefis. De afgelopen twintig jaar was Zeeland of te vol of er was volop ruimte voor groei. Het tempo waarin de koerswijzigingen plaatsvinden neemt echter een onheilspellende snelheid aan. In december 1992 stelde het nieuwe college het recreatiebe leid vast met als uitgangspunt: geen uitbreiding in de kustzone, maar wat in de pijplijn zit mag worden uitgevoerd. Amper twee jaar later wordt dit beleid ter discussie gesteld. In het kader van het nieuwe Streekplan zal bekeken worden of er meer ruimte voor recreatie kan komen. Succes dus voor de recreatielob by, onder aanvoering van de Kamer van Koophandel. Met name secretaris Ruud de Blij (tevens statenlid D'66, onduide lijk is vaak wanneer hij wie is) ontpopte zich de laatste maan den als een geduchte havik in dit kamp. De recreatiesector is de kurk waarop de economie in Zeeland kan drijven, pleidooien voor meer recreatie langs de kust en de Oosterschelde waren niet van de lucht. Het is onbegrijpelijk dat het pro vinciebestuur zo snel zwicht onder druk van argumenten die twee jaar geleden ook bekend waren. Terwijl nog 4500 zomer woningen in de pijplijn zitten, als remspoor van het oude beleid, wordt de discussie al opgestart over meer ruimte voor de verblijfsrecreatie. Wie het nog kan volgen mag het zeg- gen.(TK) 10 WANTIJ MAART 1995

Wantij | 1995 | | pagina 10