ouwblad Meld uw Milieuklacht Waarheen met uw melding? Provinciale milieuklachten- nummer Voor nadere ondersteu ning Brochure klacht" 'Meld uw milieu- maart 1995 Waarheen met uw melding? Provinciaal milieuklachten- nummer Voor nadere ondersteuning Brochure "Meld uw milieuklacht" Verwijzingstabel milieuklachten Lijst van afkortingen Adreslijst Henk de Groote Nederland is een dichtbevolkt land. De bestaande milieuregels zijn daarom hard nodig om ons land leefbaar te houden. Toch komt hel nogal eens voor dat er sprake is van overlast of gevaar voor het milieu omdat bepaalde mensen zich niet aan de afspraken houden. Ernstige of geringe hinder, grote of kleine milieu overtredingen, al deze zaken zijn de moeite van het melden waard. Het gaat immers om onze natuur, de kwaliteit van ons woonmilieu en vaak ook om ons gemeenschapsgeld. Het principe van "de vervuiler betaalt" kan alleen worden toegepast als bekend is wie de vervuiler is. In het dagelijkse werk merkt de Zeeuwse Milieufederatie maar al te vaak dat veel mensen moeite hebben om de goede ingang voor hun mel ding te vinden. De gemiddelde burger ver dwaalt gemakkelijk in de doolhof van handhavende instanties, zodat de milieu melding niet op het juiste bureau belandt. Dit vouwblad beschrijft voor de provincie Zeeland bij welke bevoegde instantie u te rade kunt gaan wanneer u een milieu klacht heeft of een mogelijke milieu-over treding signaleert. Om zelf snel de juiste instantie te vinden is in dit vouwblad een verwijzingstabel afge drukt. Van de meest voorkomende milieu problemen is aangegeven welke instantie u het beste kunt benaderen. Vaak zijn meerdere organisaties genoemd: in die gevallen raden wij u aan de eerstgenoem de te bellen. Wanneer uw melding niet naar tevredenheid wordt afgehandeld kunt u het bij een van de andere organisa ties proberen. De adressen en telefoon nummers van alle genoemde organisaties vindt u in de opgenomen adreslijst. Een heel belangrijk telefoonnummer voor Zeeland is het provinciale milieu-klachtennummer: 01184- 12323 (24 uur per dag bereikbaar). Dit telefoonnummer is ondergebracht in de meldkamer van de Regionale Brandweer Zeeland en kunt u altijd bellen. De mede werkers registreren uw klacht en geven de klacht door aan de bevoegde instantie. Indien nodig kunnen zij opsporingsambte naren oproepen. Eet wel, na het doorge ven van uw klacht of melding doen de medewrerkers van het milieuklachtennum- mer niets meer met uw klacht. U zult zelf bij de bevoegde instantie erop moeten toe zien dat er werkelijk iets met de klacht gebeurt. In de adreslijst is een aantal organisa ties opgenomen, die u op een bepaald milieugebied nader kunnen adviseren. De Milieutelefoon kunt u bijvoorbeeld benaderen voor algemene informatieve vragen, de vakbonden met betrekking tot het thema milieu en arbeid; de Bomenstichting bij adviezen ter bescher ming van bomen en het Meldpunt Gezondheid en Milieu/Keuringsdienst van Waren ten behoeve van het thema milieu en gezondheid. Voor juridische adviezen kunt u contact opnemen met het Bureau voor Rechtshulp te Dordrecht. Zij hebben speciaal voor Zeeland een milieujurist in dienst, die nauw samenwerkt met de ZMF. Vanzelfsprekend kunt u met vragen ook altijd bij de Zeeuwse Milieufederatie terecht. Meer informatie over de gang van zaken rond milieuklachten kunt u vinden in de nieuwe ZMF- brochure "Meld uw milieuklacht!". Hierin wordt u duidelijk uitgelegd hoe u het beste een klacht kunt indienen en welke mogelijkheden u heeft om verdere acties te ondernemen als een klacht niet naar wens wordt afgehandeld. Deze gratis bro chure kunt u vanaf maart 1995 bij de ZMF en bij diverse Zeeuwse handhavingsinstan- ties opvragen. 1 VOUWBLAD WANTIJ MAART 1995

Wantij | 1995 | | pagina 11