Natuur- en milieuvoorlichters staan te trappelen van ongeduld Educatief Esther Blok Stel u bent lid van een volkstuinvereniging. Eigenlijk willen u en uw collegatuinders wel biologisch tuinie ren, maar hoe moet dat dan met de bemesting? En hoe voorkomt u dat de rupsen uw kool opeten, als u niet met gif wilt spuiten Of misschien denkt u erover om Ode auto de deur uit te doen en met een aantal mensen een auto te gaan delen, maar u kunt niet overzien wat daar allemaal bij komt kijken. Of uw gemeente besluit om de afval- heffing weer te verhogen en u en uw wijk- genoten hebben geen idee hoe u het afval kunt beperken. Dan is het tijd om het Natuur- en Milieuvoorlichtersnetwerk Zeeland in te schakelen. Discussie Verenigingen, buurthuizen, vrouwenorga nisaties en andere groepen kunnen voor lichting aanvragen over allerlei natuur- en milieuonderwerpen. De voorlichting is er in de eerste plaats op gericht om een dis cussie op gang te brengen over hoe u zelf in uw leef- en/of werksituatie een bijdrage kunt leveren aan de verbetering van natuur en milieu. U krijgt geen standaard voordracht maar bepaalt zelf hoe diep u op een onderwerp in wilt gaan. e* of m Bell Mil' nel ezing over natuur of milieu? Bel het natuur- en Milieuvoorlichters netwerk Zeeland. Enthousiast en deskundig Het Natuur- en Milieuvoorlichtersnetwerk is uitgebreid met een nieuwe groep voor- licht(st)ers. Zij volgden dit voorjaar de cur sus "Milieuvoorlichting" die MICMEC en ZMF in Vlissingen organiseerden. Daardoor kan het netwerk nog beter reageren op aanvragen voor een voorlich tingsbijeenkomst. Of het nu gaat over alge mene thema's, zoals het aantrekken van vlinders en vogels in de tuin, over het besparen van energie, milieusparend huis houden, voeding en milieu, gezondheid en milieu of juist over meer specifieke onder werpen zoals ecologisch bermbeheer, duurzaam toerisme, bedrijven en milieu in de Kanaalzone: voor elk thema is er wel een deskundige en enthousiaste milieu- voórlicht(st)er. De voorlichtingsbijeen komst duurt meestal zo'n twee uur en kan zowel overdag als 's avonds worden gehouden. Kosten Er zijn kosten verbonden aan de voorlich tingsbijeenkomst. Zo vraagt de voor- licht(st)er altijd volledige reiskostenver goeding. Dat kunnen kosten van het open baar vervoer zijn of autokosten (f 0,40 per kilometer). Omdat de voorlicht(st)ers uit de eigen regio komen is dat nooit veel. Verder wordt een tegemoetkoming van 50,- per bijeenkomst gevraagd. De kos ten voor voorbereiding en uitvoering (evt. zaalhuur, kopieerkosten en dergelijke) zijn voor rekening van de aanvrager. Organisaties met weinig geld kunnen kor ting krijgen. Wanneer u een bijeenkomst wilt organiseren over een natuur- of milieu-onderwerp, kunt u contact opnemen met het Natuur- en milieuvoorlichtersnetwerk: tel. (0113) 23 00 75, of met MICMEC Walcheren: tel. (0118) 63 34 19. Esther Blok is redactrice van Wantij. 1R XA/AMTII niCTnRFR IQQC;

Wantij | 1995 | | pagina 15