antij Column 12e jaargang, nr 3, oktober 1995 Column Tjeu van Mierlo Plattelandsvernieuwing een nieuw toverwoord? Kansen voor duurzame landbouw Thijs Kramer Biologische landbouw is eigenlijk heel normaal Excursieboerderij te IJzendijke Esther Blok Dageraad lonkt voor milieubewuste woningbouw in Zeeland Erik Ottens Zonnig Zeeland Passieve en actieve zonne-energie Tom Caljouw Berichten o.a. Ledenvergadering ZMF Reacties Open brief: Ellewoutsdijk zegt nee tegen W.O.V. C.L.C. Traas Zeeland staat voor belangrijke keuzes Nieuw streekplan Thijs Kramer Handhaving Melding soms voer voor juristen Jan-Eelco Dijk Educatief Natuur- en milieuvoorlichters staan te trappelen van ongeduld Esther Blok Regionaal Grenslinde mascotte van de Bevelandse natuurbescherming Vivian Lans Landschap Streekeigen erven in de Zak van Zuid-Beveland Rudie Geus Wandelen op de grens van Zeeland en Brabant Van hoog naar laag, van zand naar klei Willem de Weert Duurzaam Vrouwen investeren in de toekomst COS Agenda Herfst Vouwblad Wegwijs in de Zeeuwse natuur- en milieu-organisaties Elly Geelhoed "D'r moet nog heel wat gebeuren...." Het is een warme namiddag in augustus. Ik wandel in mijn geboorteplaats. Een fietser komt me tegemoet. Vlak voor hij mij pas seert, kijken we elkaar met een blik van herkenning aan. "...Hééé.. Tjeu." "Da s lang geleden." "Zitte nog steeds in het milieu?" Ik antwoord, dat ik bij de ZMF werk. "Goh, je blijft Tjeu van het milieu." "Ja, d'r moet nog heel wat gebeuren." "Ik doe d'r veel aan." "Voor kleine boodschappen neem ik de fiets en het oud papier gaat naar de harmo nie." "Leuk je te treffen." "Zin om bij me thuis een pilsje te pakken?" Ik loop met hem de hoek van de straat om. Via een achterommetje komen we in zijn tuin achter het woonhuis. De verlichting die onder het struweel is aangebracht, brandt nog. "Ja, het geeft zo'n sfeer als je in de donker te in je tuin kijkt." Onder het luifel bij de achterdeur staat een zitje. Hij schuift me een stoel toe en vraagt of ik 'n pilsje wil. "Graag," zeg ik. "Het komt goed uit, dat ik wat extra's mee genomen heb." Hij duikt met zijn hand in een plastic zak en zet met een ferm gebaar een blikje pils voor me op de tuintafel. "Wil je 'n glas?" 'N zoutje misschien?" Nog voor ik reageer staat een knabbelmix voor mijn neus met een driedubbele plas tic verpakking om de variëteiten geschei den te houden. "Ja, ze moesten toch wat meer aan het milieu doen." "Die actie met de Brentspar is goed afgelo pen, héé!" Nadat het pilsje voor wat verkoeling heeft gezorgd, maak ik voordat ik gedag zeg, nog even gebruik van het toilet. Twee gele flessen glorix staan naast de pot en er hangt een blikken bus fresh-air aan de stortbak waarmee geen spoelwater te besparen valt. Ook valt mijn oog op de verjaardagskalen der. M n oude bekende blijkt over een weekje jarig te zijn. Dat vraagt om een pas send presentje. Ik besluit hem de geheel herziene uitgave van "Milieusparend huishouden" toe te sturen, met de aanbeveling deze vijf maal aandachtig door te lezen. Ja, d'r moet nog heel wat gebeuren.

Wantij | 1995 | | pagina 2