Fietsersbond enfb sluit zich aan bij de ZMF fietsjers[k)ond enfb Regionaal Esther Blok De Fietsersbond enfb afdeling Zeeland heeft zich aangesloten bij de ZMF. Een goede gelegenheid om eens aandacht te besteden aan de activiteiten van de enfb in Zeeland. dDe Fietsersbond enfb en de Zeeuwse Milieu Federatie werken al enige tijd samen op het gebied van verkeer en veiligheid. Een voorbeeld daarvan is de campagne "Zonder Auto Natuurlijk", waarover in Wantij al meer artikelen verschenen, maar ook "Duurzaam Verkeersveilig West- Zeeuwsch-Vlaanderen" is een gemeen schappelijk aandachtspunt (zie elders in deze Wantij). Veilig vervoer De Fietsersbond wil voorrang voor vor men van vervoer die veilig zijn, weinig energie gebruiken en het milieu sparen. Zo staat te lezen in de "Vogelvrije Fietser", het blad van de bond. Dit betekent onder andere dat de bond de belangen van fiet sers behartigt en het fietsen in het alge meen bevordert. Maar de enfb zet zich ook in voor een verbetering van de mogelijk heden voor voetgangers en openbaar ver voer. Om dat te bereiken oefent de enfb invloed uit op het verkeersbeleid van gemeenten en provincie. Verder brengt de enfb verkeersveiligheid door middel van acties onder de aandacht van het publiek. Fiets als een vorst Goede fietsverlichting is onontbeerlijk. Niet alleen om gezien te worden, maar ook om zelf obstakels op de weg zoals los liggende tegels, gevallen takken enzo voorts, tijdig te zien. Vooral 's winters als de schemering al vroeg intreedt kan een fietser niet zonder goed werkende verlich ting. Daarom is in oktober de landelijke actie "Fiets als een vorst, fiets verlicht" gestart. De Fietsersbond ging in Middelburg, Goes en Vlissingen in het kader van deze actie de straat op. Winkelend publiek werd geïnformeerd over het hoe en waarom van goede fiets verlichting. Fietsers met verlichtingspro blemen konden bij de kraam van de enfb terecht. In samenwerking met enkele plaatselijke fietsenmakers werden kleine Zeeuwse afdelingen Fietsersbond enfb In Zeeland is een vijftal afdelingen actief, te weten Schouwen-Duiveland, Vlissingen, Middelburg, De Bevelanden en Zeeuwsch-Vlaanderen. De laatste is dit jaar opgericht. Afdeling Zeeland: (ook voor lidmaat schap) R. Prins, tel. (0118) 464868. Middelburg: Riet Beukert, tel. (0118) 615543. De Bevelanden: Peter Besseüng, tel. (0113) 223676 of Suzanne v.d. Pijll, tel. (0113) 223376. Schouwen-Duiveland: Jan Midavaine, tel. (0111)652721. Zeeuwsch-Vlaanderen: Truus van den Berg, tel. (0115) 697062. Vlissingen: Wim Harwig, tel. (0118) 466912. mankementen ter plekke verholpen. In Terneuzen konden mensen een week lang terecht in de overdekte fietsenstalling voor informatie en reparaties. Minder auto Autovrije markten, mobiliteitsplannen, afsluiting van wegen voor gemotoriseerd verkeer. De Fietsersbond haalt in Zeeland regelmatig de krant met acties die te maken hebben met het terugdringen van het autogebruik. Niet omdat de enfb last heeft van auto-allergie, maar omdat bestuurders in Zeeland bij het horen van het woord "verkeer" in de eerste plaats aan de auto denken. De enfb wil de verhoudin gen recht trekken. Minder auto's op de weg is niet alleen goed voor natuur en milieu, het is ook nog eens veiliger. Illustratie: ZMF Daarom trekt de bond regelmatig aan de bel als verkeersbeleidsplannen van de gemeente of de provincie weer eens onvoldoende maatregelen bevatten om het autogebruik terug te dringen en het gebruik van het openbaar vervoer en de fiets te stimuleren. Of het nu gaat om de veiligheid van de fietser, ontbrekende of slechte fietsenstallingen, fietson- vriendelijke maatregelen, onveili ge oversteekplaatsen, grote of kleine irritaties, als u ook het idee heeft dat het anders moet, neem dan eens contact op en word actief voor de Fietsersbond. Esther Blok is lid van de Wantijredactie. 16 WANTIJ DECEMBER 1995

Wantij | 1995 | | pagina 16