a antij F Column I -10QC 13de jaargang, nr. 3, oktober 1996 2 Column Tjeu van Mierlo 3 Afspraken over duurzaam bouwen in heel de provincie Grote stap voorwaarts voor Zeeuwse bouwsector Erik Ottens 4 Huis van de toekomst in Heinkenszand Bouw verliep niet zonder problemen Willem de Weert 6 Educatief Afvalfestival op de Markt van Middelburg Zaterdag 5 oktober start campagne Consument en Afval Wilma Binnendijk en Mieke Kuiters Landelijk netwerk meldpunten klachten gezond heid en milieu Ingrid van Herk 8 Vogels Exoten in Zeeland, wat moeten we ermee? Jan-Willem Vergeer Berichten 11 Handhaving Geef als actiecomité niet te vlug op Verzet tegen artikel 19-procedure in Brouwershaven Jan-Eelco Dijk Natuur en milieu (weer) ondergeschikt aan economie Kritiek van ZMF op voorontwerp streekplan Thijs Kramer Milieugebruiksruimte als concept voor duurzame ontwikkeling Gerda Spaander 6 Gemeentelijk milieubeleid kan af en toe best een zetje gebruiken Johan Marinussen 18 Landschap Nieuwe woningen voor vleermuizen Rudi Geus Duurzaam World Wide Web Tibet COS/Jacques Kuysten Agenda Herfst Verrassend beheer Op 'n vroege zomer se dag klimmen ze op de fiets. Pedaleren door de Zak vinden ze een bijzondere bele venis. Ze voelen zich opgetild in het land schap als ze over de dijken trappen. Met al die gevarieerde begroeiing tegen die groe ne ruggen. Resultaat van bijzonder beheer. Vast en zeker ook die uitgebrande knotwil gen op de Noldijk. Ze lijken op schonkige schimmen. Een ongewoon effect. Fietsen door de Zak prikkelt hun zintuigen. Vooral als ze die brede strook rotte appelen in het talud passeren. Het riekt naar appel- azijn. Verrassend. Even verderop is wat meer struweel. Dan weer een bloemrijke dijk met brandnetels die er wat verlept bij hangen. Vast 'n specia le behandeling. Ze merken op dat een enkele beheerder een stookplaats op de dijkhelling heeft aan gebracht. Daar steken geblakerde stoelpo ten uit een asbergje. Kunstig. Bij Nisse aan het eind van de wegeling mag stoken blijk baar ook. Onder het bord "storten afval ver boden" port een man in een rokerig hoopje afval. Hij neemt z'n pet af als de fietsers verwonderd opkijken. Bij een dijkhuis oogt het gazon tot aan het asfalt op de dijk als een biljartlaken. Ook de 'vuulte' is tussen de stenen vakkundig weggespoten. Aan de overkant van het huis liggen hopen gras in de berm. Een extra reliëf. "De Zak karakteriseert zich nog steeds door een verrassend beheer", zegt een van de fietsers. En ze fietsen verder door het waar devolle cultuurlandschap. Tjeu van Mierlo. Vouwblad Zonder auto natuurlijk Esther Blok 2 WANTIJ oktober'96

Wantij | 1996 | | pagina 2