Ledenvergadering 29 oktober 1996 Het bestuur van de Zeeuwse Milieufederatie nodigt hierbij alle leden en lidorganisaties uit voor de najaarsvergadering op dinsdag 29 oktober 1996. Deze keer zijn we te gast in de regio Tholen en St.Philipsland. Samen met de Natuurvrienden St. Philipsland en de Natuurvereniging Tholen ontvan gen wij graag onze achterban in Het Hof van Holland, Kaaij 1, Tholen. We rekenen uiteraard ook op leden en vertegenwoordigers van buiten de regio Tholen/Philipsland. Ook hun visie willen wij onder andere horen op het werkplan van de milieufederatie vóór 1997. De vergadering begint om 19-30 uur. Agenda 1. Opening 2. Visie van voorzitter Johan Jobsen op actuele ontwikkelingen in natuur en milieu van Zeeland 3. Bespreking van de notulen van de voorjaarsvergadering van 26 maart 1996 4. Goedkeuring werkplan 1997 van de ZMF 6. Rondvraag 7. Sluiting huishoudelijk deel Na een korte pauze zullen vanaf 20.30 uur onderwerpen worden besproken die door de regio Tholen/Philipsland zijn aangedra gen: Het ontwerp herziening bestem mingsplan voor de gemeente Tholen/St. Philipsland: Momenteel werkt de gemeente aan de aanpassing van het bestemmings plan voor het onderdeel intensieve veehouderijen. Verder zal op korte termijn een algehele herziening van het bestemmingsplan aan de orde zijn. Louis Sauter van de planologiewerk groep Tholen zal zijn visie geven op de plannen. (Het themadeel kan door geïnteres seerde niet-leden worden bijge woond.) De vergaderstukken voor het huis houdelijk gedeelte van de vergade ring kunnen worden opgevraagd bij het secretariaat van de ZMF, telefoon: (0113) 230075. (TvM) ZMF en Greenpeace gaan in beroep tegen COVRA- vergunning Eind augustus hebben Greenpeace en ZMF zich tot de Raad van State gewend om de nieuwe vergunning die aan COVRA is gegeven, te laten toetsen. Beide organisaties vinden namelijk dat in de ontwerp-vergun- ning onvoldoende rekening is gehouden met nieuwe ontwikkelin gen die zorgen voor extra aanbod van kernafval. Zo neemt het aanbod van industrieel radio-actief afval toe. Ook wordt in de vergunning ge steld, dat bestraalde splijtstofele menten tijdelijk in vervoers- en opslagverpakkingen in het gebouw voor laag- en middel-radioactief materiaal mogen worden opgesla gen. Dat is een ongewenste situatie. Het gebouw is namelijk niet ge schikt om hoog-radioactief materiaal gedurende een reeks van jaren op te bergen. Bovendien gaat het hier om proliferatiegevoelig materiaal, gelet op het nog aanwezige hoog verrijkte uranium in de bestraalde elementen. Verder is in de vergunning geen rekening gehouden met toekomsti ge droge opslag van bestraalde ele menten afkomstig uit de kerncentra les van Borsele en Dodewaard. Het is immers niet uitgesloten dat in de toekomst wordt besloten niet door te gaan met de bestaande opwer king van de bestraalde elementen in Frankrijk en Groot Brittanie. Het zou een goede zaak zijn wan neer de opwerkingscontracten wor den beëindigd of zo worden aange- Actueel melden van milieuklachten In het voorjaar van 1995 is door de ZMF de brochure "Meld uw milieu klacht" uitgebracht. Deze brochure is bedoeld om de weg naar de juiste instantie te wijzen als mensen in Zeeland een milieuklacht hebben of een milieu-overtreding vermoeden. Inmiddels is een tweede druk uitge bracht, waarbij de adreslijst is geac tualiseerd en aangepast aan de nieu we telefoonnummering. Voor de meest uiteenlopende milieuproblemen geeft de brochure aan welke instantie het beste inge schakeld kan worden en hoe een melding het beste kan worden gedaan. Ook wordt in de brochure uitgelegd welke acties kunnen wor den ondernomen door de bevoegde instanties en waar de klager terecht kan wanneer deze acties te weinig resultaat opleveren. De brochure gaat op al deze zaken uitvoerig in en biedt met name ondersteuning wanneer herhaalde meldingen nog niet tot een bevredigende oplossing hebben geleid. De brochure helpt u in dergelijke situaties met het vin den van nieuwe richtingen. De brochure en/of nieuwe adreslijst is gratis te verkrijgen bij gemeente huizen, politiebureau's en bibliothe ken in Zeeland- Ook kunt u terecht bij het informatiecentrum van de provincie, de milieu-educatieve cen tra en vanzelfsprekend bij de ZMF. (HdC) past, dat directe opslag bij de COVRA van de gebruikte brandstof elementen zo snel mogelijk wordt gerealiseerd. Directe opslag, dus het stoppen niet opwerking, heeft voordelen. Het is een betere waarborg om versprei ding van, gevaarlijk radioactief alVal tegen te gaan. Transportrisico's wor den verminderd en radioactieve emissies naar lucht en water van de opwerkingsfabrieken worden voor komen. (TvM) Verlenging project Integraal Waterbeheer Met ingang van september is het project Integraal Waterbeheer bij de ZMF verlengd met twee jaar. Activiteiten zoals het organiseren van cursussen, studiedagen en the mabijeenkomsten voor de lidorgani saties en (groene) waterschapsbe stuurders zullen ook de komende twee jaar georganiseerd worden. Verschillende thema's en onderwer pen uit de waterwereld zullen aan de orde komen. Het project gaat tevens in alle ande re provincies van start. Een subsidie van de Stichting Doen heeft het mogelijk gemaakt om in heel Nederland gebruik te maken van de ervaringen die opgedaan zijn in Noord-Brabant, Overijssel en Zeeland. (TvM) ZMF zoekt nieuwe penningmeester Maart volgend jaar is Piet van Eikeren 6 jaar penningmester van de ZMF. In de statuten is bepaald dat na zes jaar bestuurslidmaatschap geen her verkiezing mogelijk is. De ZMF zoekt dus een nieuwe penningmees ter. Misschien dat u ons kunt helpen aan een geschikte opvolger van Piet. Wij denken aan iemand die affiniteit heeft met de activiteiten van de ZMF en aan iemend die voldoende tijd heeft. Belangrijk is dat een nieuwe pen ningbeheerder jaarrekening, balans en begroting kan opstellen, én financiële kwartaaloverzichten kan verzorgen voor het bestuur. Ook stellen wij het op prijs wanneer Marlies Timmerman (hoofd secetari- aat) kan worden ondersteund bij haar financieel administratieve werk zaamheden. Kandidaten kunnen contact opne men met Tjeu van Mierlo, coördina tor. Tel. (0113) 230075. (TvM) Netwerkgids groene waterschapsbestuurders Zeeland De ZMF verstrekt gratis de Netwerkgids groene waterschapsbe- stuurders Zeeland. In deze gids staan de adressen en andere gege vens vermeld van de groene water schapsbestuurders en enkele betrokkenen. De gids kan telefo nisch aangevraagd worden. (TvM) 9 WANTIJ oktober'96

Wantij | 1996 | | pagina 9