Vrijwilligersdag in beeld Willem de Weert Het werd een zonnige dag, zaterdag 24 mei j. I. Een paar honderd vrijwilligers, actief in de Zeeuwse natuur- en milieubescherming, gingen scheep op de rondvaartboot Frieslandin de haven van Zierikzee. Zij waren inge gaan op de invitatie van de Zeeuwse Milieufederatie om samen het 25 jarig jubileum van de Nederlandse én Zeeuwse milieubeweging te vieren. Op de boot presenteerde ZMF-voor- Ozitterjohan Jobsen de jubileumuit gave "Van actie... naar overleg. 25 Jaar Zeeuwse milieubeweging in beeld." Hij overhandigde de eerste exem plaren aan Hans Bannink en Frans Jansen, die beiden vanaf het begin actief in de Zeeuwse milieubescherming geweest zijn, aan Ria Beckers, voorzitter van de Stichting Natuur en Milieu, en aan Gert de Kok, gedeputeerde, van de Provincie Zeeland. Daarna kon iedereen het eerste Nederlandse natuurijsje proeven, dat louter ingrediënten bevat uit de biologische land bouw. De boot legde aan op Neeltje Jans, waar natuurgidsen een rondleiding verzorg den door de nieuwe natuur op het voorma lige werkeiland. Daarna werd koers gezet naar de zuidkust van Schouwen om de resultaten van Plan Tureluur te bezichtigen. De dag werd besloten met een buffet dat ook uit ecologische producten bestond. Onder het genot van een Zeeuws Vlegelbiertje en de muziek van Not James Dean" werd de dag feestelijk besloten. Zeeuws-Vlamingen laten zich het Vlegelbier goed smaken. Uitleg over vogels en Plan Tureluur op de Schouwse dijk. Gidsen leiden het gezelschap rond door de nieuwe natuur op Neeltje Jans. Foto's: Peter Verdurmen 14 WANTIJ oktober'97 ZMF-voorzitter Johan Jobsen overhandigt de jubileumuitgave aan Ria Beckers van Natuur en Milieu.

Wantij | 1997 | | pagina 18