Het bestuur en de medewerkers van de Zeeuwse Milieufederatie wensen individuele leden, aangesloten organisaties en relaties een schoon, gezond en plezierig 1998 Waterschapsverkiezingen Zeeuwse Eilanden Op 4 maart 98 zullen de verkiezin gen voor het bestuur van het water schap Zeeuwse Eilanden worden gehouden. In de voorbije jaren heeft een aantal groene bestuurders zich binnen het waterschapsbestuur ingezet voor natuur, milieu en land schap. Peilbeheer, rioleringsbeleid, waterspoor en autoluwe gebieden zijn onderwerpen die door toedoen van de groene bestuurders op de agenda zijn gekomen en flink wat aandacht hebben gekregen. Her en der zijn projecten gerealiseerd waar bij de verdroging in natuurgebieden is aangepakt, Het feit dat de groene bestuurders met Bert v.d. Hoef een vertegenwoordiger in het dagelijks bestuur hebben, heeft aan deze positieve ontwikkeling bijgedragen. Omdat pas de eerste stappen zijn gezet in de richting van een groen waterschapsbestuur, heeft de ZMF gemeend een gerichte campagne op te moeten zetten voor de komende waterschapsverkiezingen. Het bestuur van de ZMF heeft onlangs de definitieve kandidatenlijst opge steld. Daarbij is geselecteerd uit kandidaten die vooral via aangeslo ten organisaties zijn voorgedragen. Het gaat om de volgende kandida ten: op Tholen en St. Philipsland: Gerard Westerweel en Louis Sauter (natuurvereniging); op Schouwen- Duiveland: Gert-Jan Buth (Natuur en Vogelwacht), Theo de Gelder (Vrienden van Westerschouwen), Arjan Boon (Natuurmonumenten); op Walcheren: Loes de Jong (ZMF- lid), Anton van Haperen en Kees Mol (Staatsbosbeheer), en op de Bevelanden: Gerard Heerebout en Gert de Groot (Natuurmonumenten) en Inez Flameling (ZMF-lid). Deze kandidaten zijn gespreid over de categorieën ingezetenen, gebouwd en ongebouwd. Momenteel wordt zelfs bezien in hoeverre er kansen zijn om een kandidaat in te zetten op de categorie bedrijfsgebouwd. Op 24 november hebben we onze kandidaten en hun verkiezingspro gramma aan de pers gepresenteerd. Alle genoemde kandidaten zullen zich proberen te profileren met een programma dat tien actiepunten bevat. Zo willen zij meer ruimte voor fietsers door plattelandswegen autoluw te maken. Alle heffingen die met water te maken hebben moeten op één rekening. Wie zuinig is met water betaalt minder. Degenen die veel gebruiken betalen meer. Er dient ook een kwijtschel- dingsbeleid te komen. De dijken moeten veiliger en de plantengroei natuurlijker door het terugdringen van intensieve begrazing. De komende tijd zal er hard worden gewerkt aan de campagne. We reke nen erop dat alle aangesloten orga nisaties onze kandidaten en het ver kiezingsprogramma met de 10 actie punten een prominente plek in hun periodiek geven. Hebt u info nodig, neem dan contact op met het secre tariaat van de ZMF, tel.: 0113- 230075. (tvm) Delta Nutsbedrijven zetten stimuleringsrege lingen te beperkt in Onlangs heeft de Verbruikersadvies raad (VAR) van Delta Nutsbedrijven unaniem besloten om er bij de Raad van Commissarissen op aan te drin gen de landelijke stimuleringsrege lingen voor energiebesparing breed in te zetten. Landelijk zijn er rege lingen in het leven geroepen voor isolatie, H.R.-ketels, spaarlampen, koelinstallaties en energiezuinige verlichting. Bijna alle energiebedrij ven zetten die in voor burgers, utili teitsgebouwen. Delta doet dat niet. Delta zegt dat de COJ-doelstelling die onder andere met energiebespa ringsacties kan worden bereikt, zowat gehaald is. En cle aanschaf van energiebesparende apparatuur zou betaalbaar zijn. De VAR vindt daarentegen dat een breed scala aan stimuleringsmaatre gelen moet worden gebruikt. Met behulp van die maatregelen kan de communicatie over energiebespa ring bij huishoudens en andere doelgroepen worden verbeterd. Dat 9 WANTIJ december '97

Wantij | 1997 | | pagina 9