Gratis openbaar vervoer op Walcheren? In navolging van proef in Hasselt Jan Moekotte In de vorige Wantij (december 1997) werd beschreven hoe de gemeente Hasselt in België het openbaar vervoer gratis maakte. Het aantal buspassagiers nam tijdens de eerste maanden van de proef (die tot eind 1998 duurt) specta culair toe. Van het aantal parkeerplaatsen in de stad is een derde inmiddels 'opgehevenDe geplande aanleg van een derde ringweg om de stad is door deze proef voorlo pig van de baan. Dat bespaart een investering van mil jarden francs. Sterker nog: een deel van de bestaande ringweg om het centrum wordt aan het verkeer onttrok ken en heringericht als 'groene boulevard', een domein voor voetgangers. In de vorige Wantij werd de suggestie 1 gedaan ook op Walcheren te experi menteren met gratis openbaar ver voer. Immers, in de zomer komen daar veel toeristen op weg naar het strand in files terecht. Bovendien staat ook Walcheren voor grote investeringen in het wegennet: de N 57 en, daarmee samenhan gend, rondwegen om kernen als Zoutelande, Serooskerke, Oostkapelle en Kouclekerke. Hoe werd op die suggestie, die proefballon, gereageerd? We vroegen het aan enkele 'prominent' betrokkenen, maar ook aan wat minder bekende inwoners van Walcheren: Dhr. Bouwma, directeur van open baar vervoersmaatschappij ZWN: "Openbaar vervoer is een basisvoorzie ning, zoals brood dat ook is. Brood is bij de bakker niet gratis, openbaar vervoer hoeft dat ook niet te worden. Ik volg met aandacht de proef in Hasselt, iedereen komt daar kijken, er wordt met veel ophef Onderzoek naar gratis openbaar ver voer op Walcheren de moeite waard. Foto: Jaap Wolterbeek. 13 WANTIJ maart'98

Wantij | 1998 | | pagina 17