■4jODELBU^S- 1Crln 1 ,-S. 1 OOO 15de jaargang, nr. 1, maart 1998 2 Column Niet de wet Willem de Weert 3 Kies 4 maart een groene kandidaat! Verkiezingen bestuur waterschap Zeeuwse Eilanden Hans Bannink 4 Aanbevelingen voor een groen collegeprogramma Gemeenteraadsverkiezingen 4 maart Erik Ottens en Tjeu van Mierlo 5 Plattelandsontwikkeling uitdaging tot samen werking Jacques Roumen 6 De heren Paal en Perk Ton Vervoorn 7 Duistere zaken rond het Zwake Boer vervuilt water natuurgebied Thijs Kramer 9 Berichten 11 Wie stopt de Antwerpse haven? Bezwaar van ZMF tegen uitbreiding richting Nederland Thijs Kramer 12 Regionaal ROVER nieuwste loot aan ZMF-stam Gerda Spaander 13 Gratis openbaar vervoer op Walcheren? In navolging van proef in Hasselt Jan Moekotte 15 Montignac en het milieu Willem de Weert 16 Handhaving Milieu soms beter geholpen met bestemmingsplan Jan-Eelco Dijk 17 Landschap Het hek is van de dam Theo Aernoudts 18 Index Wantij 1997 19 Advertentie 20 Agenda Voorjaar 1998 Vouwblad Vakantie, vrije tijd, natuur en milieu Gerda Spaander Niet de wet Wandelt u mee? De route begint op het marktplein van Sint- Maartensdijk (Tholen) en voert langs het sportveld het stadje uit. Op slag verandert de wereld van aanzien. Dit is De Pluimpot, een geul die vroeger van de Oosterschelde naar de haven in het stadje voerde, maar na de watersnood afgedamd werd. Aan weers kanten ligt nog de zeedijk, overtollig geworden verdedigingswerk. Prachtig, die natuurstenen paaltjes op de kruin van de dijk. Voor het onderhoud van de dijk waren verantwoordelijken aangewezen. De paal tjes gaven aan waar de verantwoordelijk heid van de een eindigde en van de ander begon. De paaltjes staan er nog, schots en scheef, maar nummer 58 ligt voor lijk onder aan de dijk. Gereed om meegeno men te worden en zijn leven verder als tuinornament te slijten. Ik matig mijn pas. Waarom nog het neurotische tempo van de stadsmens aanhouden? Een houten brug voert van de ene naar de andere oever. Halverwege houd ik halt. In fel tegenlicht ontwaar ik zwanen en ganzen die dobberen op rimpelloos water. Riet en biezen begren zen het beeld. Verder gaat de wandeling, richting Oosterschelde. Op het strandje, onderaan de dijk, ment een meisje haar paard. Als ze mij ziet schrijven, vraagt ze bezorgd of het een bekeuring is. „Strand verboden voor paarden en honden" luidt de strenge tekst op een bord. Ik stel haar gerust. Ik verte genwoordig niet de wet, maar de vrijheid. Als ongevraagd bewijs breng ik een handvol Oosterscheldewater naar mijn mond. „Heerlijk, zo helder en zout." Welke poli tieman zou dat doen op een verloren zon dagmiddag nabij Sint-Maartensdijk? (De wandelbrochure is één van de initiatie ven van Leefbaar Platteland Tholen en ver krijgbaar bij de VW Eiland Tholen, tel. 0166-663771. Zie ook deze Wantij blz. 5 en 6) Willem de Weert 2 WANTIJ maart '98

Wantij | 1998 | | pagina 2