Ledenvergadering Het bestuur van de Zeeuwse Milieufederatie roept haar leden en aangesloten organisa ties op voor een ledenvergade ring op dinsdag 24 maart a.s. Deze voorjaarsvergadering vindt plaats in de Prins van Oranje, Nieuwstraat 14 te Goes. De vergadering begint om 19.30 uur. Het bestuur- zal ver antwoording afleggen over de activiteiten en de financiële stand van zaken over 1997. Daarnaast willen we met leden en vertegenwoordigers van lid organisaties discussiëren over de Milieu Effect Rapportage 'Grootschalige locaties wind energieopwekking' en over het 'Voorontwerp streekplanuitwer king windenergie'. We streven ernaar om als gezamenlijke natuur- en milieuorganisaties een eenduidige reactie op de plannen te geven aan Gedeputeerde Staten. Vanwege het belang van het thema rekenen we op een brede vertegenwoordiging uit de achterban. Agenda 1. Opening en inleiding door voorzitter Johan Jobsen. 2. Bespreking van de notulen van de ledenvergadering van 28 oktober 1997 te Oostburg. 3. Jaarverslag 1997. 4. Financieel verslag over 1997, het oordeel van cle kascommis- sie en decharge aan de pen ningmeester. Mededeling penningmeester over begroting 1999. 5. Bestuursverkiezing. Mariet van der Weele is statutair niet meer herkiesbaar. Zij heeft de bestuursperiode maximaal benut. De ledenvergadering zal worden gevraagd in te stem men met het opnemen van Anton van Haperen in het ZMF- bestuur. 6. Rondvraag. 7. Sluiting van het huishoude lijk deel (voorzien om 20.15 uur). Het jaarverslag over 1997 vindt u los bijgevoegd in deze Wantij- uitgave. De resterende stukken kunnen worden opgevraagd bij het secretariaat, telefoon 0113- 230075. In de vergaderzaal zul len de stukken eveneens beschikbaar zijn. Themadeel jaarvergadering Vanaf 20.30 uur staat windener gie op de agenda. De provincie Zeeland heeft in 1991 de bestuursovereenkomst 'windenergie' getekend. Hier vloeit een taakstelling voor de provincie van 250 Megawatt (MW) uit voort. Deze dient voor het jaar 2000 te zijn gere aliseerd. Momenteel staat er in Zeeland 50 MW opgesteld ver mogen, voor de overige 200 MW zal er dus op land nog plaats moeten worden gezocht. Om het windenergiebeleid voor grote parken in te vullen, is een Milieu Effect Rapportage nood zakelijk. Die is nu gereed. Evenals een voorontwerp voor een streekplanuitwerking wind energie waarin 12 locaties voor grootschalige parken zijn aan geduid. Als natuur- en milieuor ganisaties willen we een geza menlijk standpunt bepalen. Enkele vertegenwoordigers van aangesloten organisaties zullen een voorzet leveren voor een nader vast te stellen standpunt. Omdat alle aangesloten organi saties op enigerlei wijze met de implementatie van windenergie in onze provincie van doen hebben, zijn een voldoende vertegenwoordiging en goede afstemming nodig. (TvM) Zeeuwse Milieuprijs De Zeeuwse Milieuprijs is een initiatief van de Provinciale Staten en ingesteld om milieu vriendelijke initiatieven te sti muleren. Of u nu particulier bent, medewerker van een organisatie of lid van een ver eniging of stichting, iedereen kan meedingen naar de Zeeuwse Milieuprijs. U kunt meedingen indien u-een project heeft afgerond waar door: energie en/of chemische stof fen minder en/of milieuvriende- lijker worden gebruikt; 0 mensen zich meer bewust zijn geworden over hun woon- en werkomgeving en hierdoor milieuvriendelijker leven. De eerste prijs bestaat uit een kunstwerk, gemaakt door een Zeeuwse kunstenaar uit herge bruikte en/óf milieuvriendelijke materialen én een geldprijs van f4.000,- De tweede prijs is f 2.500,- en een oorkonde. De derde prijs is f 1.000,- en een oorkonde. U kunt uw project op een deelnameformulier noteren en dit vóór 15 septem ber 1998 sturen aan: Informatiecentrum van de pro vincie Zeeland (tel. 0118 - 631400)waar ook de deelname formulieren zijn op te vragen. Meer informatie over de Milieuprijs is ook te verkrijgen bij dhr. F. Roose (tel. 0118 - 631187). (WclW) De Oscarkist, een heel bij zondere hobbykist Kinderwerk biedt kinderen een plek waar zij andere kinderen ontmoeten, waar zij kunnen spelen en vaak veel leren. Juist deze combinatie maakt het inte ressant er met elkaar voor te zorgen dat er minder afval wordt geproduceerd. Begeleid(st)ers van kinderclubs weten afval ook vaak een ande re bestemming te geven. Het wordt dan gebruikt als materi aal bij handvaardigheid. De ZMF heeft een hobbykist laten ontwikkelen met materi aal om onder meer de Sesamstraatpop Oscar te kun nen maken. Doel van deze 'Oscarkist' is om kinderen te laten zien wat je met afvalmateriaal kunt doen en dat in combinatie met nieuw materiaal. Met de inhoud van de kist kun nen kinderen niet alleen de pop Oscar maken, maar ook de pop Elmo of een spin. De kist is geschikt voor kinderen van 7 t/m 12 jaar. De spin en Elmo, zijn het meest eenvoudig te ver vaardigen. Oscar is meer geschikt voor de oudere kinde ren. Oscar is de naam van het vuil- nisbakkenmonster uit Sesamstraat, een goede beken de van veel kinderen. Hij is een echte nurks die houdt van mopperen. Oscar leeft in een vuilnisbak en is gek op vieze rommel. Zijn vriendje waar hij veel mee optrekt, heet Elmo. De spin, bijna geheel gemaakt van afvalmateriaal, komt niet voor in Sesamstraat. De ZMF biedt in samenwerking met Scoop, het Zeeuws insti tuut voor Zorg, Welzijn en Cultuur, kinderclubs de moge lijkheid met de 'Oscarkist' aan de slag te gaan. De ontwikkeling en productie van de 'Oscarkist' werd mede mogelijk gemaakt door een financiële bijdrage van het Openbaar Lichaam Afvalstoffenverwijdering Midden- en Noord-Zeeland (OLAZ). De Oscarkist wordt voor het eerst gepresenteerd tijdens de ideeëndag voor vrijwilligers binnen het Kindervakantiewerk in het Zilveren Schor te Arnemuiden, op zaterdag 4 april. (WB) Betaling contributie 1998 Enige tijd geleden heeft u van ons een verzoek ontvangen om uw contributie voor 1998 aan ons over te maken. Velen heb ben dat reeds gedaan en betaal den zelfs meer dan het mini mum bedrag van 25, Daarvoor onze hartelijke dank. Wij verzoeken onze leden die tot nu toe nog niet betaald heb ben dit alsnog te doen. Indien u betaalt zonder gebruik te maken van de accept-girokaart (bijvoorbeeld door middel van Girotel) wilt u dan zoveel mogelijk uw volledige gegevens vermelden? Dit om de verwer king van de betalingen te ver eenvoudigen. Bij voorbaat onze dank. (MT) Werf een lid De ZMF heet van harte nieuwe leden welkom! Gun uw vrienden of kennissen ook een abonnement op Wantij. Geef hun een lid maatschap van de ZMF cadeau. Vul de bon van het vouwblad in of bel 0113 - 230075. 9 WANTIJ maart '98

Wantij | 1998 | | pagina 9