Verkiezing bestuur water schap Zeeuwse Eilanden Kies 4 maart een groene kandidaat! Hans Bannink Op 4 maart 1998 zijn er waterschapsverkiezingen in Zeeland. Twaalf personen hebben zich onder de paraplu van de Zeeuwse Milieufederatie voor deze verkiezingen kandidaat gesteld. dDe algemene vergadering van het Waterschap Zeeuwse Eilanden zal uit 35 hoofdingelanden bestaan, verdeeld over 4 kiesdistricten. Zo krijgt Schouwen-Duiveland 4 zetels, Tholen ook 4, Zuid-Beveland 12 en Walcheren/Noord-Beveland 15 zetels in het bestuur. Elk district is weer onderverdeeld in verte genwoordigers van de vier belangengroepe ringen: voor het ongebouwd gebied (b.v. eigenaren landbouwgrond of natuurgebie den) het gebouwd gebied (zoals huiseige naren); het bedrijfsgebouwd gebied (b.v. fabrieken, kantoren) en de ingezetenen (de inwoners dus). Iedereen die waterschapsbelasting betaalt, heeft kiesrecht. Er zijn 2 soorten water schapsbelasting: de verontreinigingsheffing en de omslag. De strekking daarvan werd uiteengezet in de advertentie 'Waterstand' in de PZC van 27 december j.l. Belangrijke verkiezingen Het is voor de kwaliteit van natuur en milieu van groot belang de 35 zetels, voor zover mogelijk, te laten innemen door groene bestuurders. Zij hebben zich inmid dels kandidaat gesteld; de namen worden hiernaast vermeld. Zij weten zich gesteund door de natuur- en milieuorganisaties die in Zeeland actief zijn. Terugblik Een terugblik op vier jaar waterschapsbe stuur waaraan groene kandidaten hebben meegedaan, laat zien dat er een begin gemaakt werd met het opknappen van watersystemen in diverse natuurgebieden, met de verbetering van de kwaliteit van het polderwater en met de aanleg van natuur- en onderhoudsvriendelijke oevers langs watergangen. District Tholen/St. Philipsland Kandidaat: Categorie: Louis Sauter Ingezetenen Gerard Westerweel Gebouwd District Schouwen-Duiveland Kandidaat: Categorie: Gert-Jan Buth Ingezetenen Arjan Boon Ongebouwd District Zuid-Beveland Kandidaat: Categorie: Gerard Heerebout Ingezetenen Inez Flameling Gebouwd Gert de Groot Ongebouwd District Walcheren/Noord-Beveland Kandidaat: Bert van der Hoef Loes de Jong Anton van Haperen Kees Mol Louis v.d. Kalle Categorie: Ingezetenen Ingezetenen Gebouwd Ongebouwd Bedrijfs gebouwd De 10 groene actiepunten 1. Een aantrekkelijker landschap door natuurlijker wegbeplanting en verbreding van de bermen, door het planten van bomen op de plaats van gekapte iepen, en meer natuurvriendelijke oevers langs sloten en watergangen. 2. Meer ruimte voor fietsers en wandelaars ontstaat door plattelandswegen zoveel mogelijk autoluw te maken. 3. Schoner water in sloten en plassen door sanering van overstorten vanuit gemeente lijke rioleringen en door vermindering van lozen van meststoffen en bestrijdingsmid delen door de landbouw. 4. Zuiniger met schoon water door invoe ring van het waterspoor. (De tarieven voor drinkwater, rioolrecht en waterzuivering per gebruikte hoeveelheid op één nota). 5. Verontreinigingsheffingen op gemeente lijke overstorten en op landbouwgrond moeten de verontreiniging van water tegengaan. 6. De vermesting van de Westerschelde en de Noordzee verminderen door uit de rioolwaterzuivering meer stikstof te verwij deren. 7. Meer aandacht voor het milieu door meer voorlichting en strenger optreden tegen vervuilers. 8. Meer aandacht, met behoud van veilig heid, voor natuurlijke duinvorming en sluf ters langs de kust. 9. Veiliger dijken met een natuurlijkere plantengroei door terugdringen van inten sieve begrazing. 10. Betaalbare waterschapslasten: zo weinig mogelijk stijging van de tarieven; meer mogelijkheden voor gespreid betalen; kwijtscheldingsbeleid gelijk aan dat van de gemeenten. Punt 1 van de 10 aktiepunten. Foto: Jaap Wolterbeek Ga dus stemmen op 4 maart en kies voor een groene kandidaat! Uw bijdrage aan een natuur- en milieuvriendelijke inbreng in het waterschapsbestuur! Hans Bannink is lid van de Wantijredactie. 3 WANTIJ maart '98

Wantij | 1998 | | pagina 3