deze internationale milieu-orga nisatie. Zij organiseert al jaren educatieve boottochten in het hele stroomgebied van de Schelde. Van 9 tot 16 augustus organi seert de Milieuboot een zeer bijzondere boottocht. Voor mensen die de Schelde van bron tot monding beter willen leren kennen bestaat er de mogelijkheid dat op een unie ke manier te doen. Acht dagen lang kan men met boot, fiet send en wandelend deze tocht maken. Het is mogelijk een dag te varen, een volgende dag te fietsen in de Vlaamse Ardennen, vervolgens weer op de boot te stappen, en een stukje te kajakken Er bestaat de mogelijkheid je eigen fiets mee te nemen. Je kunt de tocht helemaal meemaken, maar ook een gedeelte ervan. Zin in een leuke, educatieve vakantie? Voor zo'n 80 gulden per dag kun je mee. Geef je op bij Grenzeloze Schelde, Korte Nieuwstraat 12, 9300 Aalst. Tel. 00-32 53729429. (tvm) Fout hout zit niet goed Het is de tijd dat we met zon nige dagen graag buiten verpo zen. Er worden deze maanden dan ook weer grote hoeveelhe den tuinmeubelen aangeschaft. Genieten dus op nieuwe meu belen. Toch is het een kleine stap van genieten naar vernieti gen. Er is een grote kans dat voor uw tuinbankje tropisch hardhout is gesneuveld. Dat zit niet lekker. Gelukkig kan het ook anders. Het internationale keurmerk van de Forest Stewardship Council (FSC) staat garant voor hout uit goed beheerde bossen, en wordt door bedrijven en milieuorgani saties aanbevolen. Allen zijn verenigd in de campagne "hart voor hout". Als er geen FSC voor handen is, kies dan voor: robinia, vuren, grenen, tamme kastanje, beuken, eiken, rotan, rubberwood, riet of bamboe. Koop geen tropisch hardhout zonder FSC-keurmerk, zoals: teak, keruing, iroko, bangkirai, balau. merbau, ramin, meranti, nyatoh of itauba. Als je meer info wil over waar FSC-hout te koop is. bel dan met Milieu defensie: tel. 020-6262620. (tvm) Meldpunt dubieuze stoffen Zeeland kent enkele honderden kilometers kustlijn. Elk jaar spoelt er van alles aan, zoals tonnen vuil, olie, en dergelijke. Regelmatig worden langs de kustlijn door wandelaars, vaak toeristen, toxische of op zijn minst dubieuze stoffen aange troffen. Met name bij chemi sche stoffen is het belangrijk dat zo snel mogelijk deskundi gen ter plaatse zijn om de mel ding te beoordelen. Als het gaat om gevaarlijke stoffen is snelle actie nodig. Momenteel komen meldingen op vele plaatsen bin nen. Bij de politie, camping houders, maar ook bij de Zeeuwse Milieufederatie. Het is van belang dat de meldingen op een punt binnenkomen. Dat is vanaf heden "het meldpunt aanspoelen gevaarlijke stoffen". De Regionale Brandweer Zeeland heeft de coördinatie ervan op zich genomen. Het meldpunt is bereikbaar onder tel.: 0118-430020. (tvm) Geen gemanipuleerde soja Greenpeace, Natuur en Milieu en de Alternatieve Consumen tenbond voeren momenteel actie tegen het verbouwen en verwerken van genetisch gema nipuleerde gewassen waaron der de zogenaamde 'gen-tech soja'. Genetische manipulatie houdt in dat genen van de ene soort naar de andere soort wor den overgeplaatst. Zo wordt een totaal nieuwe levensvorm gecreëerd, met nieuwe eigen schappen en met onbekende gevolgen voor de omgeving. Genetisch gemanipuleerde sojabonen bevatten genen van een bacterie, een bloemkool virus en een petunia (sier plant) De gevaren voor de menselijke gezondheid van de vreemde genen in planten, maar ook in vlees en fruit zijn niet bekend. Zo lijden veel mensen aan een of meer aller gieën. Het introduceren van niet uitgeteste materialen in onze voeding verhoogt het risi co op allergische reacties. Genetisch gemanipuleerde planten leven, planten zich voort, en kruisen zich zelfs. Ze kunnen hele ecosystemen in gevaar brengen. In de supermarkt ligt gemani puleerd voedsel op de schap pen. En u kunt dit voedsel niet onderscheiden van gewoon voedsel. Brood, chocolade, gebak, margarine, ijs en soepen bevatten allemaal soja. Soja wordt in 60% van de bewerkte levensmiddelen in de super markt teruggevonden. Al vanaf begin 1997 kunnen veel van deze producten genetisch gemanipuleerde soja uit de Verenigde Staten bevatten. Greenpeace en Natuur en Milieu hebben nu lijsten opge steld met producten die gen- tech soja kunnen bevatten en met producten die vrij zijn van gen-tech soja. Wilt u zo'n uit gebreide lijst dan kunt u hem opvragen bij de Greenpeace Informatielijn: tel. 020-258181. (tvm) De gemanipuleerde 10 1. Lu Choco Prince 2. Zeeuws Meisje margarine 3. Unox tomatengroente- soep (blik) 4. Nuts repen 5. Verkade Dots crackers 6. Albert Heijn mayonaise 7. Unox Chicken Tonight 8. Spar Belgische bonbons 9. Albert Heijn diepvries bitterballen 10. Peijnenburg ontbijtkoek (bron: Greenpeace) 10 WANTIJ juni'98

Wantij | 1998 | | pagina 10