Biologische boerderij goed voor een dagje uit Open dag 20 en 21 juni Melissa Ernst Deelnemers open dag biologi sche landbouw: In het weekend van 20 en 21 juni zetten vijf Zeeuwse bio logische hoerendie meedoen aan de open dag van de biologische landbouwmet name vaders en kinderen in het zonnetje. Het weekend van vaderdag is overigens bedoeld om iedereen kennis te laten maken met biologi sche producten en de manier waarop deze gemaakt wor den. De boeren en boerinnen willen hun bedrijf graag laten zienruiken en proeven. Zaterdag 20 juni, van 11.00 tot 17.00 u: Ter Linde, Lijdijkweg 1 te Oostkapelle (akkerbouw, veehouderij, groenteteelt, kaasmakerij, winkel en minicamping) Zondag 21 juni, van 11.00 tot 17.00 u: De Zuidbos, Zuidbosweg 17 te Noordgouwe (tuinbouw in vollegrond en kas) Marleen kruiden en de Zeeuwse knoop, Oude Zeedijk 31 te Axel (kruidenteelt en verwerking tot extracten en azijnen, zelfpluktuin voor bloemen) De Ring, Ring 33 te Oud-Sabbinge (fruitteelt, tuinbouw en bijenhouderij) In het weekend dat de zomer op de 1 kalender begint, staat Nederland in het teken van de landelijke open dag op biologische boerenbedrijven. Op zondagmorgen besteedt Vroege Vogels op radio 1 tussen 8.00 en 10.00 uur speciaal aandacht aan deze dag. Kijken en proeven ln Zeeland zullen vijf bedrijven de deuren van boerderij en stal openen en belangstel lenden rondleiden. Maar er gebeurt meer, want het motto is "Kijken en Proeven". Je kunt kennismaken met de biologische pro ducten van het bedrijf en je de door koks bereide hapjes en drankjes goed laten sma ken. Ook zijn er vaak kraampjes te bezichti gen over biologische landbouw en aanver wante thema's. Ook bij slecht weer is er wat te doen. Zo is er op boerderij Zuidbos te Noordgouwe een video te zien over het werken op een biologisch bedrijf. Extra verrassing Voor vaders en kinderen is er een verras sing in petto. Zo is er een culinair vader dagmenu in de aanbieding. De kinderen kunnen aan de slag met een „boerenna- tuurpuzzel": een ontdekkingstocht op het boerenbedrijf. En die is er volop, denk maar aan de hagen, bloemranden en aan de vele insecten en vogels op het boerenbe drijf. Juist insecten en vogels helpen de Welkom op de open dag! Foto: ZMF. boeren met de natuurlijke bestrijding van ziekten en plagen. Een biologische boer spuit immers niet met chemische bestrij dingsmiddelen. Biologica Wegens groot succes wordt de open,dag voor de tweede maal op touw gezet door Biologica, de landelijke organisatie voor biologische landbouw en voeding. Dit jaar helpt ook de Zeeuwse Milieufederatie mee. Zij zorgt voor bekendheid en een nog fees telijker invulling van de dag. Zo zijn de boerennatuurpuzzel en het culinaire vader dagmenu een initiatief van de ZMF. De milieufederatie is verder druk doende om op. verzoek van Zeeuwse ecologische akkerbouwers de biologische veehouderij in Zeeland te stimuleren. Het sluiten van de mineralenkringloop, mest van de vee houder in ruil voor stro en voer van de akkerbouwer, is immers een belangrijk principe in de biologische landbouw. Voor meer informatie: Melissa Ernst, projectmedewerk ster duurzame landbouw bij de ZMF (tel. 0113-230075) Melissa Ernst is projectmedewerkster duurzame land bouw bij de Zeeuwse Milieufederatie 18 WANTIJ juni'98

Wantij | 1998 | | pagina 22