antij ?i s it w Column 1000 15de jaargang, nr. 2, juni 1998 2 Column Jan Moekotte 3 Stadswater in Middelburg en Goes ernstig vervuild Paling uit Herengracht chemisch afval? Jan Moekotte 4 De heren Paal en Perk 5 Vier Zeeuwen getest op C02-bijdrage Persoonlijke C02-test van Milieudefensie Gerda Spaander 7 "Kust in kleuren" schot in de roos Uitdagende visie op Zeeuws-Vlaamse kust Thijs Kramer 9 Berichten 11 Povere plaats voor milieu Teleurstellende collegeprogramma's Zeeuwse gemeenten Erik Ottens en Tjeu van Mierlo 12 Groen bedrijventerrein is nog niet duurzaam Geertje van der Krogt en Henk de Groote 14 Concurrentieslag tussen waterbedrijven met natuur als mogelijk slachtoffer Marktwerking in de watersector? Willem de Weert 16 Handhaving Zeeuws streekplan struikelblok in Sirjansland Jan-Eelco Dijk 17 Naar de Haringvreter Van zandplaat naar oase Richard Struijk 18 Biologische boerderij goed voor een dagje uit Open Dag 20 en 21 juni Melissa Ernst 19 Advertentie 20 Agenda Zomer Elly Geelhoed Vouwblad Kind en milieu Gerda Spaander Raiidstcid-ambities In Nederland wonen op één vierkante kilo meter 457 mensen. In Zeeland zijn dat er 205. Hier hoeft de jeugd nog niet in kooien te spelen zoals die in Den Haag en Rotterdam te zien zijn. Daar zijn veel kinde ren aangewezen op grote hokken van gaas, kruisingen tussen gymzaal en kippenren. Die kooien staan op plekken waar door geluidshinder woningbouw onmogelijk bleek. Verkeer raast op een paar meter voorbij. Asfaltjeugd wordt dus afgescheept met onrendabele hoekjes, maar je hoort ze niet klagen: "Handig toch, nooit nat gras, geen hondenpoep en de bal blijft altijd binnen". In de Randstad kijkt niemand van die kooi en nog vreemd op. Dat doet hooguit een Zeeuw die een vierkante kilometer met 204 andere mensen deelt. Maar Middelburg en Vlissingen onderteken den een "Vinex-doelstelling" en moeten daarom 'inbreiden'. Wat zo aan kwantiteit verkregen wordt kan echter het verlies aan kwaliteit (openbaar groen en rust) niet compenseren. Ondanks honderden bezwaarschriften zijn inmiddels allerlei speelveldjes opgeofferd aan woningbouw. Jongeren die hun trap veldje kwijtraakten weken uit naar een pleintje. Daar werden buren gek van het gebonk tegen hun garagadeuren. Daar liep, als in een hogedrukpan, de spanning op. Daar vielen klappen. Bestuurders van Middelburg en Vlissingen lijken door een Vinex-bril die ellende niet meer te voorzien. Randstad-ambities zeker. Jan Moekotte. 8IBLlOfy "%0RBUPê 2 WANTIJ juni '98

Wantij | 1998 | | pagina 2