d KMTP Walcheren groeit en bloeit Onder de leden Willem de Weert Als je in een Wantij over boeren in Zeeland een van de bij de Zeeuwse Milieufederatie aangesloten organisaties portretteertdan past daar een plaatje van de KMTP Walcheren bij. De Koninklijke Maatschappij Tuinbouw en Plantkunde heeft op Walcheren een bloeiende afdeling die maar liefst 675 leden telt. Vorig jaar vierde de afdeling het vijftigjarig bestaan. 18 en zaterdag 19 juni), een plantenruil- beurs, cursussen en excursies voor leden. Voor de kinderen is er het 'Floralia-project' op de basisscholen. De kinderen krijgen dan geraniums uitgedeeld en onder leiding van vrijwilligers worden de stekjes opgepot en verzorgd. Zo probeert men al vroeg de liefde voor de natuur bij te brengen. In het De KMTP, tegenwoordig meer bekend onder de naam 'Groei Bloei' naar het gelijknamige tijd schrift. werd in 1872 in Amsterdam opgericht. In de eerste plaats waren de acti viteiten gericht op de belangen van de tuin bouw en bestonden ze vooral uit het orga niseren van tuinbouwtentoonstellingen. Rond 1900 richtte men zich speciaal op tuinbouwonderwijs en voorlichting. Van 18 afdelingen met rond de 1500 leden in 1884, groeide de maatschappij naar 155 afdelingen met nu ongeveer 60.000 leden! Milieubewustzijn Tegenwoordig is een van de voornaamste doelstellingen de mens bewust te maken van zijn plaats in de natuur door het bevor deren van kennis en belangstelling van het leefmilieu in het algemeen en van bloemen, planten en bomen in het bijzonder. De laat ste jaren is ook het milieubewustzijn onder tuinliefhebbers sterk toegenomen. Hen getuigenis daarvan staat in het aprilnum mer van het afdelingstijdschrift van de KMTP Walcheren. In een artikel over slak ken staat dat schade door slakken betekent dat er iets ernstig mis is met de leefge meenschappen in de tuin. Een slak is namelijk niet uit op vers groen, maar op rottend groen. "Volgens te veel mensen moet alles schoon zijn. die rottende delen dienen opgeruimd. Jammer toch...achter haalde begrippen. Zij passen niet meer in deze tijd. Maak op verloren plekjes hoopjes kruidachtig afval en zorg voor compostho- pen.'' Verder wordt de suggestie gedaan nestgelegenheid voor zanglijsters en egels te scheppen omdat die slakken opeten. Activiteiten Het afdelingsblad van de KMTP Walcheren heet 'Groei Bloei' naar het veelgelezen tijdschrift 'Groei Bloei'. Het kleurrijke blad heeft artikelen over tuinieren, tuinaan leg, het telen van groenten en fruit en bloemschikken. Op dit gebied organiseert elke afdeling ook zelf activiteiten. De afde ling Walcheren organiseert elk jaar de zoge naamde 'Open Tuinen' (dit jaar op vrijdag afgelopen jubileumjaar was er ook nog een Garden Fair en werd op de nationale Boomfeestdag aan de drie gemeenten van Walcheren een mooie boom aangeboden. Voor meer informatie: Liesbeth Hamelink Burchtstraat 53 4388 JK Oost-Souburg tel. 0118-471255 Willem de Weert is eindredacteur van Wantij. 18 WANTIJ juni'99 Tuinieren is voor veel mensen een hobby. Foto: Jaap Wolterbeek.

Wantij | 1999 | | pagina 22