Kom het zien, ruiken^^LÊH£^ en proeven! Open dag biologische landbouw op 19 en 20 juni BEW. EX. •^ODIlbu^ Melissa Ernst Laat a op zaterdag 19 en zondag 20 juni verleiden tot een bezoek aan een biologisch bedrijf met goedsmakende bio- 3 WANTIJ juni '99 logische hapjes en drankjes op een gezellig boerenterras. Zeg nou zelf, een beter begin van de zomer is er niet! Vier biologische boeren en boerinnen in Zeeland nodigen iedereen uit om tijdens de open dag bouw een kijkje te nemen op hun bedrijf. Kom het ruiken en proeven! In het weekend van 19 en 20 juni staat heel Nederland in het teken van de landelijke open dag biologische land bouw. Onder het motto "Kom eens kij ken en proeven" wil de biologische sector het publiek kennis laten maken met biolo gische producten en de manier waarop ze gemaakt zijn. Op de bedrijven zullen biolo gische producten van de boerderij worden aangeboden en zijn er proeverijen. Zeeuwse verrassingen In Zeeland zullen vier bedrijven de deuren van boerderij en stal openen en belangstel lenden rondleiden. Zo wordt u op de boer derij de Ring in Oud-Sabbinge verwelkomd tussen de fruitbomen en struiken van pruim, appel, peer, braam en bes. Kent u de Josta-bes eigenlijk al? Vraag het aan dhr. Oltheten. Hij vertelt u graag over de natuurlijke bestrijding van plagen en waar om hij werkt met oude rassen. Ook kunt u een bezoek brengen aan de bijen, die op de Ring voor de nodige stuifmeeluitwisse- ling zorgen. Wilt u meer weten over de (onmogelijkhe den van het op biologische wijze houden van bijen, breng dan eens een bezoek aan de beroepsimkerij Poppendamme. Hier maakt u kennis met de fascinerende wereld van de honingbij, de kaarsmakerij en de voor bijen o zo belangrijke drachtplanten. Voor informatie over wat biologische land bouw precies is en hoe je biologisch boert zonder bestrijdingsmiddelen en kunstmest, is het informatiecentrum biologische land bouw in IJzendijke de aangewezen plek. Bovendien kunt u tegelijk een bezoek bren gen aan het biologisch akkerbouwbedrijf van de familie Quist: hier kunt u de theorie in de praktijk zien. Een veel kleinschaligere teelt is de teelt van groenten in de volle grond en de koude kas. Biologische kwekerij Zuidbos uit Noordgouwe verbouwt een variëteit aan groenten. Zo heeft Geertje Aangeenburg alleen al aan sla: gewone sla, eikeblad sla, lola rossa en ijsbergsla. Deze groente ver koopt ze in haar eigen winkeltje of komt via een groenteabonnement (groentetas) bij u, de consument terecht. Succesvol De open dag wordt voor de derde keer georganiseerd door Biologica, de landelijke organisatie voor biologische landbouw en voeding in samenwerking met de milieufe deraties, zoals de Zeeuwse Milieufederatie. Vorig jaar was het weekend een groot suc ces. Maar liefst 60.000 belangstellenden brachten een bezoek aan 203 bedrijven. Doorbraak Het succes geldt niet alleen voor de open dag, maar voor de gehele biologische sec tor. De biologische landbouw maakt een Altijd gezellig op de open dag bij imkerij Poppendamme te Grijpskerke. Foto: Van Leer's Amsterdam.

Wantij | 1999 | | pagina 3