Voorwaarden voor containerhaven Sloe Volwaardige compensatie en duurzame inrichting Tjeu van Mierlo Mogelijke herinrichting van het Sloegebied Illustratie: Zeeland Seaports. Zeeland Seaports wil met een buitendijkse containerter- minal in de Westerschelde de Zeeuwse havens opstoten in de vaart der volken. Natuur- en milieuorganisaties hou den vooralsnog de boot af. Eerst moet de maatschappelij ke noodzaak worden aangetoond. Een eventuele aanleg van de terminal vraagt volwaardige compensatie en een duurzame inrichting van het Sloegebied Anderhalf jaar geleden ontvouwde a Zeeland Seaports in "het gele boek je" zijn gedachten over de Zeeuwse havenontwikkeling. Er moet ruimte komen voor chemie bij Terneuzen en voor container- en distributieactiviteiten in het Vlissingse Sloegebied. Seaports haakt met zijn ideeën aan bij de discussie over de aanleg van een tweede Maasvlakte. Die zou nodig zijn vanwege een vermeend ruimtete kort in de Rotterdamse haven van zo'n 2000 hectare. Volgens het Zeeuwse Havenschap bieden de zeehavens van Vlissingen en Terneuzen ruimschoots plaats en vormen ze een oplossing voor het Rotterdamse havenprobleem. Een buitendijkse terminal voor diepzeecontainerschepen in de Westerschelde van zo'n 2500 meter lengte tussen de oostelijke havendam van het Sloe en de kerncentrale vormt het hart van het ideeëngoed. De ZMF heeft op verzoek van de Zuid-Hollandse milieuorganisaties de ontwikkeling bekeken en was bereid om hierover van gedachten te wisselen. Misschien konden de natuur van de Voordelta en de duinen van Goeree en Voorne met de Zeeuwse plannen worden gered. Regionaal Maar gaandeweg gaat de opstelling van het Zeeuwse havenbestuur schuiven. Tegenwoordig werpt Seaports de ruimte- mogelijkheden van de Zeeuwse havens niet meer op als alternatief voor de aanleg van de tweede Maasvlakte. De omslag is ver klaarbaar. Havenreus Rotterdam voelde zich door de Zeeuwse vrijpostigheid flink in de kuif gepikt, en heeft dat in en buiten het kabinet met nadruk laten merken. Vlak voor de zomer besloot het kabinet Terneuzen en Vlissingen af te voeren als oplossing voor het vermeende ruimtege brek voor containers en chemie, alhoewel 3 WANTIJ oktober'99

Wantij | 1999 | | pagina 3