a antij 16de jaargang, nr. 3, oktober 1999 ~l.-a.~li nnn Bron voor buitenleven +-■9 I I en -^ 5^ .2. Q. LU .9 C qJ f X T=> O c S "D O O 2 Column Bron voor buitenleven Willem de Weert 3 Voorwaarden voor containerhaven Sloe Volwaardige compensatie en duurzame inrichting Tjeu van Mierlo 5 Scharrelen op de Kaloot Vindplaats fossielen bedreigd Harry Raad 6 Brabantse Wal breder bekijken Reimerswaal frustreert landschapspark Willem de Weert 8 Zuid Chemie verlengt schoorstenen Geen garantie voor gezondheid Marja van der Lubbe 9 Berichten 11 Minder mineralen en bestrijdingsmiddelen Groen polderen aan de ontbijttafel Melissa Ernst 12 Ontkoppeling nieuw toverwoord Marja van der Lubbe 13 Vogels Zin van en onzin over de Vogelrichtlijn Ra If Joosse 14 Water Stinkend zwart prutslootje Gerard Heerebout 15 Landschap Mogelijkheden voor natuur op recreatiebedrijven Winant Halfwerk 16 Kijken naar Duindoorn Richard Struijk 17 Handhaving Zeeuws Meisje aan de Kousteensedijk Jan-Eelco Dijk Ik sta in de stationskiosk en kijk naar de tijdschriften. Hen eindeloze rij glanzend papier: blote borsten, computers, royalty, reizen, tuinen, veel tuinen. "Mijn tuin, Tuinen, Tuin Plant, Bloemen en Planten, Groei en Bloei". Als aangeschoten wild trekken we ons terug in het zelf geschapen paradijs: de tuin. We zijn vrij, denken we. Pompoenen in de voortuin, omgevallen kruik bij de vijver, overal groeit dezelfde hosta, bloeit dezelfde hibiscus. Allen land lords op onze met hypotheek beladen vier kante meters. Ik blader in Seasons. "Bron voor buitenleven" afficheert het blad zich. Hij, in de waxjas van John Partridge, zij in de wollen coltrui van Bamett Barnett, stappen in de Landrover 4-W-Drive, laden het koppel rashonden achterin en rijden naar de burlende herten op de Veluwe. Daar gaan ze de natuur in, de confrontatie aan met de Heckrunderen, Schotse Hooglanders en Corsicaanse bergschapen die de illusie van cle oertijd in stand hou den. "We hebben in dit nummer een helikopter- tocht in Ierland, van vuurtoren naar vuurto ren, een drastische verbouwing in de Dordogne, de Country Fair in Doorn en nog veel meer", aldus Seasons. Arme lezer van Wantij, u moet het doen met de plan nen voor een mogelijke containerterminal in Vlissingen, scharrelen op de Kaloot, de verlengde schoorstenen van Zuid Chemie en kijken naar duindoorn. De "bron voor buitenleven" is zo veel mooier dan de wer kelijkheid van Wantij. Daar komt de trein naar Goes. Willem de Weert, eindredacteur Wantij. 5 18 Verschenen De Toekomstreis Willem de Weert 19 Geheimzinnige eendenkooi bij Oostkapelle Jan Moekotte - "S 20 Agenda Herfst Elly Geelhoed 2 -g M XJ T3 Vouwblad Milieuvriendelijk klussen Gerda Spaander 2 WANTIJ oktober'99

Wantij | 1999 | | pagina 2