Werf een lid Agenda 1. Opening 2. Commentaar van voorzitter dhr. J. Jobsen op actuele natuur- en milieuontwikke lingen in Zeeland 3. Bespreking van verslag ledenvergadering 30 maart 1999 in Goes 4. Officiële benoeming van dhr. Jaap v.d. Doef tot bestuurslid 5. Statutaire wijziging i.v.m. voorstel verplaatsen van jaar vergadering naar eind mei en eind november. 6. Voorstellen voor aanpassing interne organisatie 7. Bespreking werkplan 2000 8. Begroting 2000 9. Rondvraag 10.Sluiting huishoudelijk deel Themadeel bestrijdingsmid delen Rond 20.30 uur zal worden gestart met een discussie over het bestrijdingsmiddelenbeleid. De landbouworganisaties en de milieubeweging hebben een fors meningsverschil over de vraag of een belangrijk aantal van de meest milieuonvriende lijke bestrijdingsmiddelen ver boden moet worden door de overheid. Een onderwerp dat al weken de gemoederen op het platteland flink bezig houdt. Op deze avond zullen vooraan staande vertegenwoordigers van de landbouw en milieube weging met elkaar discussiëren over dit onderwerp. baar bij het secretariaat van de Zeeuwse Milieufederatie en dat van SNM. Tevens staat de tekst van de brochure op de Internet-site van SNM (www.snm.nl). (tvm) Duurzaamheid in je leef omgeving In het najaar organiseert Stichting Milieukwartet, cen trum vrouwen en milieu, de training duurzaamheid in je leefomgeving. De training is bedoeld voor vrouwen die actief willen worden of al zijn op het gebied van duurzaam heid in hun directe leefomge ving. Doel is het verbeteren van de persoonlijke effectiviteit van vrouwen bij het beïnvloeden ZMF-ledenvergadering 26 oktober 1999 Het bestuur van de Zeeuwse Milieufederatie nodigt leden en lidorganisaties uit voor de najaarsvergadering op dinsdag 26 oktober 1999. Dit jaar bren gen bestuur en bureau een bezoek aan de regio Schouwen- Duiveland. Wij ontvangen ach terban en geïnteresseerden graag in:Theater Mondragon, Oude Haven 13 in Zierikzee. We rekenen op een goede opkomst. De bespreking van het werkplan voor 2000 willen we graag in een grotere wissel werking met de leden laten plaatsvinden. We willen de leden vragen zelf te kiezen tus sen diverse projecten. In een officiële uitnodiging die rond deze tijd op de deurmatten valt, zal worden aangegeven om welke projecten het in het bij zonder gaat. Verder discussiëren we over een spraakmakend thema: bestrijdingsmiddelen. De vergadering begint om 19.15 uur. Handhaving van milieu vergunningen Stichting Natuur en Milieu (SNM) en de milieufederaties hebben onlangs de brochure "Handhaving van milieuvergun ningen, de burger buitenspel?" uitgebracht. De brochure geeft burgers en lokale natuur- en milieubeschermingsorganisaties een indruk van hun mogelijkhe den om iets te doen tegen milieuovertredingen. Vaak blij ven hinderlijke, schadelijke of zelfs gevaarlijke situaties voort duren, omdat omwonenden of organisaties de weg niet weten te vinden in het onoverzichtelij ke woud van handhavingsin- stanties en -procedures. De brochure probeert hen op weg te helpen. De brochure is gratis verkrijg- van die directe leefomgeving. De training is praktisch en doel gericht. Het verbreden van ken nis en vaardigheden op het gebied van beleidsbeïnvloeding vormt de kern van de training. Zo wordt er aandacht besteed aan het ontwikkelen van vaar digheden op het gebied van communicatie en strategie en het leren omgaan met weer standen en belangentegenstel lingen. Het gaat om onderhan delen, presenteren, samenwer ken, lobbyen en netwerken. De cursus bestaat uit drie zater dagen (6 en 27 november en 18 december) en twee bijeen komsten op woensdagavonden (17 november en 8 december). De kosten van de training zijn f75,Plaats: Utrecht. Informatie of folder: Stichting Milieukwartet, tel. 030-2321726 en e-mail: milieukwartet@hetnet.nl (tvm) Illegaal kappen van bomen beter gehand haafd Er komt een betere handhaving om het illegaal kappen van bomen te voorkomen. Dat zegt de provincie die in samenwer king met gemeenten, politie en Openbaar Ministerie is begon nen met het project "De boom geveld!?" Het gaat in dit project om afstemming, voorlichting en handhaving. Het project start in eerste instantie in Zeeuws- Vlaanderen. Het project moet resulteren in een situatie waar in de boom met een gerust hart kan blijven staan. Ondanks de goede bescher ming op papier, blijkt dat lang niet alle bomen en beplantin gen hun leven zeker zijn. Op vele plaatsen wordt illegaal gekapt en er vindt geen her plant plaats. Een passende handhaving ontbreekt en er is weinig tot geen afstemming tus sen de vergunningverlenende en handhavende instanties. Daar komt verandering in. Voor het opsporen van overtredin gen wordt gebruik gemaakt van milieuvluchten. Vooral in het najaar komt er een verscherpte controle. Ook komt er een voorlichtingscampagne over regelgeving en houtopstanden. Ook zullen overtredingen wor den bestraft. Informeer bij uw gemeente hoe het nieuwe beleid er precies gaat uitzien, (tvm) Ga voor de Zeeuwse milieuprijs! Vorig jaar is voor de eerste maal de Zeeuwse Milieuprijs uitge reikt aan de organisatoren van de fietsactie "Trap eens vaker naar je baas". Tot 15 november 1999 kunnen inzendingen wor den ingediend voor de prijs die begin volgend jaar zal worden uitgereikt. Voor de Zeeuwse milieuprijs komen personen, bedrijven en organisaties in aanmerking die een project hebben uitgevoerd dat een positief effect heeft op het milieu. Daarom roepen wij de achter ban op te bezien of eigen of andermans activiteiten waard zijn om te worden voorgedra gen voor de prijs. Meld die acti viteiten aan de jury die cle inzendingen beoordeelt. Het adres is: de jury voor de Zeeuwse Milieuprijs, Provincie Zeeland, Postbus 165, 4330 AD Middelburg. Informatie kan worden inge wonnen bij de volgende tele foonnummers: 0118-631739 of 631187 of via e-mailadres l.v.dijk@zeeland.nl Speel je organisatie in de kijker met een aansprekende milieu activiteit. (tvm) Natuurvoorzieningen brengen vogels terug in stadsbeeld. Nederland gaat steeds energie zuiniger bouwen en renoveren. Ruimtes tussen dakpanen ver dwijnen, kieren worden gedicht De ZMF heet van harte nieuwe leden welkom! Gun uw vrienden of kennissen ook een abonnement op Wantij. Geef hun een lid maatschap van de ZMF cadeau. Vul de bon van het vouwblad in of bel 0113 - 230075. 9 WANTIJ oktober'99

Wantij | 1999 | | pagina 9