College reageert op "Dossier Reimerswaal" centrale. Wij als werknemers van de cen trale vinden dat een onjuiste tegenstel ling. Windenergie en kernenergie hebben allebei voor- en nadelen maar kunnen heel goed naast elkaar bestaan. Bedenk wel dat een kerncentrale ook niet zo maar door windmolens vervangen kan worden. Stel, dat 1 moderne windmolen een gemiddeld vermogen (over het hele jaar) kan halen van 100 kW, een prima prestatie. Dan zijn er vierduizendvijfhon derd van zulke molens nodig om het elek trisch vermogen van die ene kerncentrale te vervangen. Vierduizend windmolens zullen ook een invloed hebben op het leef milieu in Zeeland. Wij hopen dat er in onze provincie ruimte blijft voor die ene kerncentrale, die al 25 jaar probleemloos, nagenoeg onzichtbaar, en winstgevend stroom maakt. J.L. Wieman, secretaris van de Stichting Borssele-2004 In de vorige Wantij was het dossier Reimerswaal bijgevoegd. In dit dossier werd het gemeentebestuur van Reimerswaal aan de kaak gesteld omdat het niet volgens de regels te werk ging op het gebied van ruimtelijke ordening, volkshuisvesting en milieu. Dit ter lering, niet ter vermaak. We ontvingen de volgende reactie van het college van Reimerswaal: Naschrift redactie: De voornaamste overweging om de kern centrale op nummer 1 te plaatsen in de nalatenschap van de vorige eeuw, is het probleem van het radioactieve afval. Daarover wordt in de bovenstaande reactie niet gerept. Dat er een relatie bestaat tus sen de kerncentrale en de stroomafname van Pechiney houden wij gestand. De foto van de windmolens naast de kerncentrale vinden wij zelf erg mooi. Naar gelang het vermogen van windmolens toeneemt (er komen molens met 2 MW vermogen op de markt) zullen er minder nodig zijn om de kerncentrale ter vervangen. Overigens zijn kernenergie en windenergie moeilijk verge lijkbaar gezien de totaal andere manier van produceren en de gevolgen voor het milieu en de generaties na ons. (W.d.W.). angstelling hebben wij de speciale hij het decembernummer 1999 van Uw blad Wantij, het Dossier Reimerswaal, gelezen. Dit hebben wij ove rigens via derden ontvangen. Wij hebben altijd begrepen dat het een goed journalistiek gebruik is ook het object van kritiek het recht van weder woord te geven. Wij hebben dit in uw dos sier volledig gemist. In uw inleiding stelt u weliswaar dat het uw bedoeling is "de gemeente Reimerswaal niet verder door het slik te halen", doch dit voornemen komt niet tot uitdrukking in de diverse kwalificaties, ook in de richting van de bestuurders. U begrijpt dat dit ons heeft teleurgesteld. Wij hebben er geen bezwaar tegen als dit schrijven in uw eerstvolgende nummer als ingezonden brief wordt geplaatst, integendeel. Met vriendelijke groet A. Verbree, burgemeester van Reimerswaal D. Boone, secretaris. Naschrift redactie: Dat het object van kritiek recht op reactie heeft, is inderdaad een goed journalistiek' gebruik. Dat wil overigens niet zeggen dat die ruimte in hetzelfde nummer gegeven moet worden. Wij hebben het gemeente bestuur van Reimerswaal aangeboden in dit nummer, het eerstvolgende na het spraakmakende dossier, zijn bezwaren inhoudelijk toe te lichten. Burgemeester Verbree wenste van dit aanbod geen gebruik te maken omdat hij dit "als mos terd na de maaltijd" beschouwde. Helaas. (W.d.W.) 13 WANTIJ maart'00

Wantij | 2000 | | pagina 17