Medewerkers van het ZMF- kantoor in Goes laten u meelezen in hun dagelijkse werkzaamheden. Dit dag boek is van donderdag 10 februari 2000. Verjaardag Mijn verjaardag is als een vertrouwde werkdag. Toch maar wat eerder naar huis? De eerste afspraak is met het COS. Het duurzaamheidsde bat van 29 maart over de strategische visie van Zeeland vraagt om voorbereiding. We maken afspraken over inhoud, programma en spre kers. Nog even gebak halen voor nïn medewerkers. De theepauze is feestelijk met een boekje over Zeeuwse wijshe den als cadeau. Daarna een persbericht over de startnoti tie Westerschelde Container- terminal opgesteld. Een kri tisch stuk. Vragen en twijfels te over bij dit megaproject dat Zeeland grondig zal verande ren. Telefoontjes over huisves ting, windenergie en commu nicatieonderzoek gepleegd. Vroeg in de middag bereid ik de vergadering voor van de provinciale werkgroep 'Zuiver Zeeuivs Water'. Die begint om 14.00 uur. We spreken bij de Provincie over lopende acties en ideeën over het werkplan 2000. Het onderwerp landt nog steeds niet bij bestuur ders. Weer terug naar Goes. Het persbericht kan uit naar regionale en landelijke media. Verder nog wat personeelsza ken afgehandeld en informa tie verzameld voor mijn inlei ding van maandag over water in stad en dorp. Als ik het kantoor afsluit is het toch kwart voor zeven. 'Merrege kom 'k ok langs ter'. Tjeu van Mierlo, coördinator. De boer op "Vandaag de boer op geweest. 's Ochtends kennisgemaakt met Silvia Tuinder van de Groene Bron uit Vlissingen. Naast het smeren van smake lijk belegde biologische brood jes, wil de Groene Bron net als de ZMF de biologische land bouw en voeding onder de aandacht brengen van de Zeeuwse consument. Samen aan de slag dus. Een folder over de Zeeuwse biologische landbouw, een biologisch buffet voor ambtenaren van provincie en gemeente, we hebben ideeën zat. Tijdens de Ekolente-maand, die 19 mei start en. eindigt met de open dagen biologische landbouw op 17 en 18 juni, zult u meer van ons horen. Vervolgens naar Heinkens- zand. Tijdens de bijeenkomst 'versterken ondernemerskwa liteiten was er onder de aan wezige boeren geen interesse voor een vervolgtraject biolo gische landbouw. Jammer. Melissa Ernst, medewerkster duurzame landbouw. Symposium "In Wageningen heb ik een symposium bijgewoond dat. in het teken stond van 'duurza me stedenbouw'. Het duur zaam bouwen van woningen staat al enige tijd in de be langstelling. De aandacht gaat in Nederland nu ook uit naar het stedenbouwkundige niveau. Met duurzame steden bouw kunnen namelijk belan grijke milieuwinsten worden geboekt. Daarbij denk ik bij voorbeeld aan de rol van water in de bebouwde omge ving. Tijdens dit symposium heb ik materiaal verzameld en heb ik meer inzicht gekre gen in het realiseren van duurzame stedenbouw in Zeeland. Vrijdag 3 maart a.s. zal ik in de werkgroep Duurzame stedenbouw' op het provinciehuis ingaan op de mogelijkheden van duurza me stedenbouw in Zeeland. Conny Buijs, medewerkster gemeentelijk milieubeleid, duurzaam bouwen en verkeer en vervoer Gereedschapskist "Samen met de Brabantse milieufederatie en de milieu federatie Flevoland werk ik aan een handreiking voor milieufederaties. We richten als het ware een gereedschaps kist in. De kist moet de milieufederaties op weg hel pen met het thema milieu en economie. Er zitten al een aantal onderwerpen in de kist, zoals een hoofdlijnenno titie over het thema milieu en economie en een overzicht van provinciale projecten. De kist wordt verder aangevuld met een cursus milieuecono mie, een lijst met relevante literatuur, een samenvatting van een basisboek milieueco nomie en een document waar in vragen van milieufedera ties over milieu en economie globaal beantwoord worden. Vandaag heb ik aan dit laat ste onderwerp gewerkt. Ik heb een stuk geschreven over ver schillende soorten beleidsins trumenten, zoals vergunnin gen, subsidies, kostenvereve- ning, verhandelbare emissie rechten, benchmarking, etc. Marja van der Lubbe, mede werkster milieu en economie. De knop om "Bureau vol krantenberichten: voorbereidingsbesluiten, bestemmingsplanwijzigingen, moeten we dr iets mee? Taart, Tjeu is jarig. Bestemmingsplan logistiek park Braakman polder pik ik eruit: reactie na overleg met Duumpje en Steltkluut. Brief bezwaar tegen het leggen van een kabel naar twee te bouwen zend masten in de Noordzee is ongegrond verklaard. Wat is wijsheid? Ik bel Stichting Noordzee. Afhaken betekent einde discussie, in het coördi- natieoverleg partners voorstel len om door te gaan. Telefoontje: burger is bezorgd om ontwikkelingen Kortgene. Neem dat mee naar planolo giewerkgroep Beveland. Briefje gemaakt naar aanlei ding van voorstel windmolen locatie door Zeeuwind. Op naar Middelburg voor een ver gadering met een delegatie statenfractie PvdA over voor stel 'Nieuwe Economische DragersBroodjes tijdens ver gadering. Op de boot naar huis gaat de knop om: kinders van de opvang, boodschap pen, koken. Geertje v.d. Krogt, medewerk ster planologie Outletcentra "De microfoons staan gereed, de publieke tribune is goed gevuld, de PPG kan beginnen. Al die belangrijke heren en de eenzame dame buigen zich over de vraag of er Outlet centra mogen komen in Zeeuws-Vlaanderen. De brief van Pronk over dit onderwerp wordt aan een minutieuze exegese onderworpen. De vraag is of er nieuw provinci aal beleid moet komen om deze nieuwe ontwikkeling tegemoet te treden. Pronk biedt daartoe de ruimte. Ik buig tiaar Bas Feijtel van de landbouw, die rechts van me zit: we nemen een minder heidstandpunt in, geen nieuw beleid, want dat biedt de beste garantie dat er geen grote winkelcomplexen in het landelijk gebied komen. De publieke tribune stroomt leeg na dit agendapunt. Na de vergadering snel dooi de stad naar de lunchbespre- king gerend. De PvdA staten fractie wil weten hoe wij over het beleid t.a.v. vrijkomende boerderijen denken. Terug op kantoor een telefo nisch interview met een colle ga van de milieufederatie Overijssel over hoe we de natuurleden in landinrich tingscommissies begeleiden. Op het eind van de middag een vooroverleg over de geza menlijke visie van de natuur- en recreatiesector op het Veerse Meer. Na afloop een pizza gegeten met Margot Tempelman (Toeristisch Bureau Zeeland) om wat zaken rond onze visie land schap en "Vitaal Platteland door te nemen. De boot terug van tien voor acht. Thijs Kramer, Hoofd Groene Ruimte. 10 WANTIJ maart'00

Wantij | 2000 | | pagina 10