Werf een lid Ledenvergadering Op dinsdag 23 mei 2000 houdt de Zeeuwse Milieu federatie haar voorjaarsleden vergadering in: Hotel Terminus, Stationsplein 1 te Goes. Alle leden en lidorganisaties nodigen we daarvoor van harte uit. In het eerste deel van de ver gadering legt het bestuur ver antwoording af over de activi teiten die het bureau in 1999 heeft verricht. Ook worden de financiële stukken van het voorbije jaar doorgenomen en goedgekeurd. Verder vinden er een drietaai bestuurswijzigin gen plaats. Relatie met de achter ban Deze ledenvergadering zal er extra aandacht worden geschonken aan het onder werp "de relatie met de achter ban". Omdat deze aankondi ging geruime tijd voor de ver gadering plaatsvindt, is nog niet alle informatie voor de agenda beschikbaar. U wordt hierover later ingelicht. De vergadering begint om 19.30 uur. We verwachten dat individuele leden en lidorgani saties goed vertegenwoordigd zullen zijn. Agenda (aanvang 19.30 uur) 1. Opening en inleiding door voorzitter.!. Jobsen 2. Bespreking van het verslag opgemaakt van de vergade ring van 26 oktober 1999 te Zierikzee 3. Jaarverslag over 1999 Voorgaande jaren was het ver slag in Wantij bijgevoegd. Het verslag wordt nu later separaat aan aangesloten organisaties toegezonden. Individuele leden kunnen het opvragen bij het secretariaat. 4. Financieel verslag over 1999, het oordeel van de kascommissie en decharge aan de penningmeester. 5. Bestuurswijziging Hans Pot is niet beschikbaar voor een tweede termijn. We zijn op zoek naar een andere kandidaat uit de Bevelanden. Ook zullen we een Zeeuws- Vlaamse kandidaat kiezen. Over deze en andere verande ringen zult u later worden ingelicht. 6. Relatie met de achterban In het beleids- en werkplan is aandacht geschonken aan een goede relatie met de achter ban. Er wordt nu door bureau De Beuk gewerkt aan een communicatiestudie. Daarin is communicatie met de achter ban een belangrijk onderdeel. Deze en andere bevindingen en voorstellen zullen met de achterban worden uitgewis seld. 7. Rondvraag 8. Sluiting van het eerste ver - gaderdeel Themadeel (aanvang 20.30 uur) Momenteel wordt bezien of aanvullend op het thema "de relatie met de achterban" over nog een ander actueel onder werp zal worden gediscus sieerd. (TvM) Betaling contributie 2000 Enige tijd geleden heeft u van ons een verzoek ontvangen om uw contributie voor 2000 te betalen. Velen hebben dat reeds gedaan en betaalden zelfs meer dan het gevraagde minimum bedrag van f 25,00. Daarvoor onze dank! Ook de mensen die ons verblijdden met een extra gift bedanken wij van harte! Wij verzoeken de leden die tot nu toe nog niet betaald heb ben dit alsnog te doen. Indien u betaalt zonder gebruik te maken van de acceptgirokaart (bijvoorbeeld door middel van Girotel) wilt u dan uw volledi ge gegevens vermelden? Dit om de verwerking te vereen voudigen. Bij voorbaat onze hartelijke dank. (MT) Evaluatie Zeeuws conve nant duurzaam bouwen In oktober 1996 is door een groot aantal partijen, betrok ken bij de bouw, het Zeeuws convenant duurzaam bouwen ondertekend. Hiermee hebben deze partijen, waaronder aan nemers, architecten, project ontwikkelaars, gemeenten en woningbouwverenigingen, afspraken gemaakt om duur zaam bouwen in Zeeland te bevorderen. Op dit moment worden de eerste stappen gezet voor een evaluatie van dit convenant. Het doel van de evaluatie is inzicht krijgen in de mate waarin duurzaam bouwen in Zeeland wordt uit gevoerd en hoe het staat met het aantal duurzaam gebouw de woningen. Hiertoe worden door een adviesbureau telefo nische en schriftelijk vragen gesteld aan gemeenten en aan een aantal aannemers, archi tecten enz. Onze ervaringen tot nu toe zijn verschillend. De Hoven van Axel en Ecosolar zijn goede projecten. Anderzijds hebben nog maar 10 van de 17 gemeenten in Zeeland het convenant ondertekend. Ook niet alle bouwbedrijven heb ben hun handtekening gezet. Verder bestaat de indruk dat de inbreng van architecten op Westerschelde- containerterminal Illustratie: Zeeland Seaports het punt van duurzaam bou wen bij projecten van particu lieren beperkt is. Gemeenten zetten vaak nog veel te weinig communicatiemiddelen in. De verwachting is dat eerste resul taten in april bekend worden. (CB) Info-avond over perike len rond Westerschelde containerterminal Zoals misschien bekend zijn door Zeeland Seaports plan nen ontwikkeld om een con tainerterminal (WCT) in het Sloegebied aan te leggen. Om de effecten van deze ontwikke lingen op het milieu in kaart te brengen, wordt er momen teel aan een milieueffectrap portage (m.e.r.) gewerkt. De ZMF is in een vroeg stadium betrokken geweest bij de plan vorming en zit ook in de klankbordgroep, die de tot standkoming van de m.e.r. begeleidt. Om onze achterban te informeren over de plan nen, de m.e.r. en andere zaken rond de WCT, is er een info- avond gepland op dinsdag 21 maart om 19-30 uur in Hotel Arneville in Middelburg. U bent van harte welkom. Breng uw vragen mee! (GvdK) De ZMF heet van harte nieuwe leden welkom! Gun uw vrien den of kennissen ook een abonnement op Wantij. Geef hun een lidmaatschap van de ZMF cadeau. Vul de bon van het vouwblad in of bel 0113 - 230075. 9 WANTIJ maart '00

Wantij | 2000 | | pagina 9